Archív

 • Pán Luděk Šlajer menovaný do funkcie riaditeľa spoločnosti DAF Trucks CZ, s. r. o.

  V polovici septembra bol oficiálne menovaný do funkcie riaditeľa zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel DAF pre Českú republiku a Slovensko, spoločnosti DAF Trucks CZ, s. r. o., pán Luděk Šlajer.

 • 500. vozidlo DAF dodané do Jordánska

  Nový zákazník zvolil DAF kvôli nízkym nákladom na prevádzku a vysokej spoľahlivosti

  Spoločnosť DAF dodala do Jordánska svoje 500. vozidlo. To je viac ako obyčajný míľnik, pretože výrobca nákladných vozidiel z Eindhovenu pôsobí na jordánskom trhu len od roku 2014. Dodanie ťahača DAF CF85 4 x 2 Euro 3 potvrdzuje pozíciu spoločnosti DAF Trucks v Jordánsku, kde sa tento holandský výrobca stal jednotkou na trhu s podielom cez 25 %.

 • Spoločnosť DAF Trucks sa podieľa na testoch súprav vozidiel, ktoré sú bezdrôtovo prepojené (technológia "platooning"), vykonávaných vo Veľkej Británii

  Spoločnosť DAF Trucks sa bude podieľať na dvojročnom teste radenie nákladných súprav do riadených kolón (platooning) vykonávaných vo Veľkej Británii a vedených Britským výskumným laboratóriom dopravy TRL. Spoločnosť DAF Trucks bola so svojimi partnermi, spoločnosťami TNO, Ricardo a logistickou spoločnosťou DHL vybraná britským ministerstvom dopravy v spolupráci s Highways England (anglická správa diaľnic) na to, aby sa získali skúsenosti s radením nákladných súprav riadených do kolón na vybraných úsekoch britskej cestnej siete . Prvé skúšobné nákladné vozidlá DAF pre platooning majú začať testy vo Veľkej Británii v najbližších mesiacoch.

 • Zmeny v správnej rade spoločnosti DAF

  S platnosťou od 1. októbra budú v správnej rade spoločnosti DAF Trucks N.V. vykonané tieto organizačné zmeny:

 • Nový rad vozidiel DAF CF a XF je kompletný

  Rýdza dokonalosť v celom radu!

 • Nový DAF LF – Pure Excellence

  Spoločnosť DAF zaviedla do modelu LF množstvo inovácií, ktoré posilnia jeho vedúce postavenie v kategórii nákladných vozidiel 7,5 až 19 ton. Medzi tieto inovácie patrí nový motor PACCAR so zdvihovým objemom 3,8 litra a výber rýchlejších pohonných jednotiek pre dosiahnutie maximálnej úspory paliva. Nový model LF dodáva nový dizajn exteriéru a interiéru v súlade s novými modelmi CF a XF a koncept Pure Excellence (Čistá dokonalosť) bol prenesený na celý rad vozidiel značky DAF.

 • Nový DAF CF a XF - Pure Excellence

  Spoločnosť DAF predstavuje vozidlá modelového radu CF a XF novej generácie: nový štandard pre efektívnosť dopravy a pohodlie vodičov. Významné inovácie motorov, nové poháňacie sústavy a optimalizácia aerodynamiky vedú k zníženiu spotreby paliva o 7 %, s ďalšou možnosťou dosiahnutia ešte vyšších ziskov pre dopravcu vďaka novému systému pre správu vozového parku – službe DAF Connect. Nové modely CF a XF sú ľahšie, a preto umožňujú dosiahnutie vyššieho užitočného zaťaženia. Majú tiež modernizovaný dizajn a nový interiér a prinášajú tú najvyššiu úroveň pohodlia vodičov aj atraktívny vzhľad. Tieto vynikajúce nové vozidlá poskytnú našim zákazníkom najnižšie prevádzkové náklady a maximálnu prevádzkyschopnosť.

 • Spoločnosť DAF posilňuje svoju pozíciu na európskych trhoch

  Rok 2016 znamenal rast na najdôležitejších trhoch

  Spoločnosť DAF Trucks posilnila v roku 2016 svoju pozíciu na európskych trhoch. Trhový podiel v segmente ťažkých vozidiel (nad 16 ton) sa zvýšil o celých 0,9 %, na 15,5 %. Spoločnosť DAF upevnila svoju pozíciu v takmer všetkých európskych krajinách a drží si trhové prvenstvo v Holandsku, vo Veľkej Británii, v Poľsku, Maďarsku a Bulharsku.

 • Úplne nový elektronický katalóg TRP: 70 000 položiek a 17 jazykov

  Spoločnosti DAF Trucks a PACCAR Parts predstavujú celkom nový elektronický katalóg dielov „TRP eCatalogue“. Viac ako 70 000 dielov pre všetky značky nákladných vozidiel a prívesov v 17 jazykoch nájdete na www.trpparts.com.

 • Päťtisíce vozidlo DAF vyrobené na Taiwane

  DAF Trucks je vedúcou európskou značkou na trhu

  Spoločnosť DAF Trucks dosahuje na Taiwane významného rastu. Po necelých desiatich rokoch od otvorenia závodu v Dadu zišlo z jeho montážnej linky päťtisíce vozidlo. S trhovým podielom takmer 30 % v kategórii 12-tunových vozidiel je spoločnosť DAF na Taiwane lídrom na trhu medzi neázijskými značkami nákladných vozidiel.