Archív

 • DAF CF Electric pre Tinie Manders Transport z Geldropu

  Spoločnosť DAF Trucks dodala spoločnosti Tinie Manders Transport z holandského Geldropu nákladné vozidlo s plne elektrickým pohonom. DAF CF Electric s technológiou E-Power od výrobcu VDL zabezpečuje kyvadlovú prepravu zásielok pre DHL v oblasti Eindhovenu. Prvé vozidlo CF Electric bolo uvedené do prevádzky v decembri minulého roka a využíva ho reťazec supermarketov Jumbo.

 • Ďalších 1 500 ťahačov DAF XF pre spoločnosť Girteka Logistics

  Na základe vynikajúcich skúseností z prevádzky si popredná európska prepravná spoločnosť Girteka Logistics objednala ďalších 1 500 nákladných vozidiel DAF XF. Prvých 500 ťahačov DAF XF už Girteka Logistics prevzala začiatkom tohto roka.

 • Nový díler DAF na východnom Slovensku – SPEDOX

  Od októbra 2018 sa medzi dílerstva DAF zaradila prešovská spoločnosť SPEDOX, s.r.o. Predajný a servisný díler bude svoje služby poskytovať zákazníkom na východnom Slovensku. Kvalitné služby, na aké sú zákazníci DAF zvyknutí, nájdu v úplne nových priestoroch na atraktívnom mieste pri diaľnici D1.

 • Spoločnosť DAF našla najstaršie vozidlo DAF vo službách prepravy

  Päťdesiatročný DAF A1600 denne v prevádzke

  „Náš DAF je síce 50 rokov starý, ale do dôchodku sa stále ešte nechystá.“ Po rozsiahlom pátraní našla spoločnosť DAF najstaršie vozidlo DAF, ktoré stále slúži v bežnej prevádzke – a jazdí sa s ním takmer denne. Hovoríme o neuveriteľne húževnatom modelu A1600, ktorého majiteľmi sú Frits a Nicky Hoefnagels. Tí ho využívajú na prepravu nostalgickej jarmočnej atrakcie po celom Holandsku. „Áno, samozrejme že ho využívame ako každé iné nákladné auto. K tomu predsa vozidlá DAF sú, nie?“

 • Spoločnosť DAF predstavuje novú kolekciu darčekových predmetov

  Pre mužov. Pre ženy. Pre deti. Pre športovcov. Pre kanceláriu. Pre každodenné použitie. Spoločnosť DAF Trucks predstavuje nový rad darčekových a propagačných predmetov pre všetkých fanúšikov DAF a na oslavu 90. výročia založenia spoločnosti DAF. Nová kolekcia je dostupná prostredníctvom on-line obchodu DAF: www.dafshop.com.

 • DAF XF získal v Severnom Írsku ocenenie „Truck of the Year“

  DAF XF získal pri udeľovaní severoírskych prestížnych ocenení v sektore nákladnej dopravy Export & Freight Transport & Logistics Awards 2018 titul „Truck of the Year“ (Nákladné vozidlo roka).

 • Inovativní vozidla s elektrickým pohonem ukazují cestu do budoucnosti

  Společnost DAF Trucks na veletrhu IAA 2018 v Hannoveru:

  Jsme hrdí na svůj odkaz, udáváme směr v současnosti a jsme připraveni na budoucnost. Takové je hlavní téma expozice společnosti DAF na veletrhu IAA 2018, jenž se bude konat v Hannoveru od 20. do 27. září. Společnost DAF Trucks prezentuje svoji kompletní řadu špičkových vozidel a služeb, které jsou výsledkem 90 let tradice vývoje inovativních řešení přepravy. Společnost DAF je vedoucí značkou evropského trhu v kategorii tahačů a je na prvním místě, pokud jde o nízkou spotřebu paliva, vynikající provozuschopnost, spolehlivost a pohodlí pro řidiče. Vedoucí pozici v oblasti ekologických technologií dokládají pokročilé inovativní modely LF Electric, CF Electric a hybridní CF Hybrid s elektrickým pohonem, které jsou vystaveny na největším veletrhu nákladních vozidel a jsou klíčovou součástí vize společnosti DAF pro budoucí přepravu.

 • Spoločnosť DAF podporuje vyhlásenie o emisiách CO2

  Ako vedúca spoločnosť v efektivite prepravy a starostlivosti o životné prostredie podporuje spoločnosť DAF Trucks európsky predpis o nahlasovaní emisií CO2 pre vozidlá vyrobené po 1. januári 2019. Spoločnosť DAF zverejní certifikované hodnoty CO2 v predstihu pred zákonnou lehotou, a to vo štvrtom štvrťroku tohto roka.

 • DAF Trucks na IAA 2018 v Hannoveri

  Proud of our Heritage, Leading Today, Ready for the Future

  „Sme hrdí na svoj odkaz, udávame smer v súčasnosti a sme pripravení na budúcnosť.“ Taká je hlavná téma expozície spoločnosti DAF na veľtrhu IAA 2018, ktorý sa bude konať v Hannoveri od 20. do 27. septembra. Spoločnosť DAF Trucks tu hrdo predstaví svoje úspechy v oblasti inovácií, ktoré dosiahla vo svojej bohatej 90-ročnej histórii. Okrem iného napríklad klasický DAF A1600 z roku 1967 a nákladné vozidlo blízkej budúcnosti DAF CF Electric Innovation Truck – oba tieto exponáty budú vystavené vo stánku DAF Trucks v hale č. 17. Ťažiskom expozície sú najnovšie rady vozidiel LF, CF a XF. Tie vo svojom odbore predstavujú nový štandard kvality, spoľahlivosti a hospodárnosti.

 • Nové vozidlo DAF radu XF dostalo ocenenie „TOP TRUCK 2018“

  Nový model DAF XF dostal ďalšie ocenenie. Prevádzkovatelia a vodiči nákladných vozidiel na Slovensku zhodne zvolili prvotriedne nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu od spoločnosti DAF za „TOP TRUCK 2018“. Ocenenie je iniciatívou významného slovenského časopisu Transport a Logistika. Jeho čitatelia ocenili nový model XF za jeho moderné technológie, nízke prevádzkové náklady a prvotriedne pohodlie vodiča.