Archív

 • DAF Trucks – 90 rokov inovácií v doprave

  1928 - 2018

  1. apríla 1928 si holandský inžinier Hub van Doorne založil v Eindhovene malú dielňu. Z týchto skromných začiatkov sa spoločnosť DAF postupne rozvinula v jednotku medzi výrobcami nákladných vozidiel, ktorá je preslávená svojimi inováciami, kvalitou a efektivitou.

 • DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu k 90. výročiu

  Spoločnosť DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu nového modelu XF k 90. výročiu svojho založenia. Tento špeciálny model pripomína, že práve pred 90 rokmi položil Holanďan Hub van Doorne základy spoločnosti DAF, ktorá je v súčasnosti jedným z najúspešnejších európskych výrobcov nákladných vozidiel. Výročná edícia sa môže pochváliť prémiovým paketom výbavy, exkluzívnymi dekoratívnymi pruhmi a decentnými dizajnovými prvkami v interiéri. Exkluzivitu podčiarkuje Super Space Cab, teda najlepšia kabína vo svojej triede, a najvýkonnejší motor MX-13 spoločnosti PACCAR o výkone 530 k/390 kW.

 • Nové ťahače DAF XF pre spoločnosť Primafrio

  Významná španielska prepravná spoločnosť začala v poslednom čase používať 280 ťahačov DAF XF. „Na základe vysokej spoľahlivosti a vynikajúcej hospodárnosti prvých tridsiatich vozidiel DAF XF sme do našej flotily zaradili ďalších 250 vozidiel,“ uviedol Juan Conesa, generálny riaditeľ spoločnosti Primafrio. „Tieto vynikajúce vozidlá hrajú dôležitú úlohu v pláne na ďalšiu expanziu nášho podnikania v celej Európe.“

 • Nové modely DAF CF a DAF XF získali titul „Truck of the Year 2018“

  Nové modely DAF CF a DAF XF získali v hlasovaní titul „Truck of the Year 2018“ (Medzinárodné nákladné vozidlo roku 2018). Zvolila je nezávislá porota skladajúca sa z popredných novinárov pôsobiacich v oblasti cestnej dopravy z 23 európskych krajín. Najprestížnejšie ocenenie v Európe v kategórii nákladných vozidiel prevzal prezident spoločnosti DAF Trucks Preston Feight od predsedu poroty, ktorým bol pán Gianenrico Griffini, na výstave Solutrans v Lyone.

 • 400 nových vozidiel DAF CF a XF pre spoločnosť Révész Group

  Popredná maďarská dopravná spoločnosť Révész Group uvádza do prevádzky 400 nových vozidiel DAF CF a XF. Po porovnaní vozidiel rôznych výrobcov zistila značku DAF najlepšiu, pokiaľ ide o celkové náklady na kúpi a prevádzku vozidiel.

 • Spoločnosť DAF uviedla na veľtrhu Busworld '17 súčasti poháňacieho ústrojenstva pre zníženie prevádzkových otáčok motora (downspeeding)

  Výrazne palivovo úspornejší, tichší, výkonnejší a komfortnejší

  Výrazne palivovo úspornejší, tichší, výkonnejší a komfortnejší

 • Pán Luděk Šlajer menovaný do funkcie riaditeľa spoločnosti DAF Trucks CZ, s. r. o.

  V polovici septembra bol oficiálne menovaný do funkcie riaditeľa zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel DAF pre Českú republiku a Slovensko, spoločnosti DAF Trucks CZ, s. r. o., pán Luděk Šlajer.

 • 500. vozidlo DAF dodané do Jordánska

  Nový zákazník zvolil DAF kvôli nízkym nákladom na prevádzku a vysokej spoľahlivosti

  Spoločnosť DAF dodala do Jordánska svoje 500. vozidlo. To je viac ako obyčajný míľnik, pretože výrobca nákladných vozidiel z Eindhovenu pôsobí na jordánskom trhu len od roku 2014. Dodanie ťahača DAF CF85 4 x 2 Euro 3 potvrdzuje pozíciu spoločnosti DAF Trucks v Jordánsku, kde sa tento holandský výrobca stal jednotkou na trhu s podielom cez 25 %.

 • Spoločnosť DAF Trucks sa podieľa na testoch súprav vozidiel, ktoré sú bezdrôtovo prepojené (technológia "platooning"), vykonávaných vo Veľkej Británii

  Spoločnosť DAF Trucks sa bude podieľať na dvojročnom teste radenie nákladných súprav do riadených kolón (platooning) vykonávaných vo Veľkej Británii a vedených Britským výskumným laboratóriom dopravy TRL. Spoločnosť DAF Trucks bola so svojimi partnermi, spoločnosťami TNO, Ricardo a logistickou spoločnosťou DHL vybraná britským ministerstvom dopravy v spolupráci s Highways England (anglická správa diaľnic) na to, aby sa získali skúsenosti s radením nákladných súprav riadených do kolón na vybraných úsekoch britskej cestnej siete . Prvé skúšobné nákladné vozidlá DAF pre platooning majú začať testy vo Veľkej Británii v najbližších mesiacoch.