Archív

 • Inovativní vozidla s elektrickým pohonem ukazují cestu do budoucnosti

  Společnost DAF Trucks na veletrhu IAA 2018 v Hannoveru:

  Jsme hrdí na svůj odkaz, udáváme směr v současnosti a jsme připraveni na budoucnost. Takové je hlavní téma expozice společnosti DAF na veletrhu IAA 2018, jenž se bude konat v Hannoveru od 20. do 27. září. Společnost DAF Trucks prezentuje svoji kompletní řadu špičkových vozidel a služeb, které jsou výsledkem 90 let tradice vývoje inovativních řešení přepravy. Společnost DAF je vedoucí značkou evropského trhu v kategorii tahačů a je na prvním místě, pokud jde o nízkou spotřebu paliva, vynikající provozuschopnost, spolehlivost a pohodlí pro řidiče. Vedoucí pozici v oblasti ekologických technologií dokládají pokročilé inovativní modely LF Electric, CF Electric a hybridní CF Hybrid s elektrickým pohonem, které jsou vystaveny na největším veletrhu nákladních vozidel a jsou klíčovou součástí vize společnosti DAF pro budoucí přepravu.

 • Spoločnosť DAF podporuje vyhlásenie o emisiách CO2

  Ako vedúca spoločnosť v efektivite prepravy a starostlivosti o životné prostredie podporuje spoločnosť DAF Trucks európsky predpis o nahlasovaní emisií CO2 pre vozidlá vyrobené po 1. januári 2019. Spoločnosť DAF zverejní certifikované hodnoty CO2 v predstihu pred zákonnou lehotou, a to vo štvrtom štvrťroku tohto roka.

 • DAF Trucks na IAA 2018 v Hannoveri

  Proud of our Heritage, Leading Today, Ready for the Future

  „Sme hrdí na svoj odkaz, udávame smer v súčasnosti a sme pripravení na budúcnosť.“ Taká je hlavná téma expozície spoločnosti DAF na veľtrhu IAA 2018, ktorý sa bude konať v Hannoveri od 20. do 27. septembra. Spoločnosť DAF Trucks tu hrdo predstaví svoje úspechy v oblasti inovácií, ktoré dosiahla vo svojej bohatej 90-ročnej histórii. Okrem iného napríklad klasický DAF A1600 z roku 1967 a nákladné vozidlo blízkej budúcnosti DAF CF Electric Innovation Truck – oba tieto exponáty budú vystavené vo stánku DAF Trucks v hale č. 17. Ťažiskom expozície sú najnovšie rady vozidiel LF, CF a XF. Tie vo svojom odbore predstavujú nový štandard kvality, spoľahlivosti a hospodárnosti.

 • Nové vozidlo DAF radu XF dostalo ocenenie „TOP TRUCK 2018“

  Nový model DAF XF dostal ďalšie ocenenie. Prevádzkovatelia a vodiči nákladných vozidiel na Slovensku zhodne zvolili prvotriedne nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu od spoločnosti DAF za „TOP TRUCK 2018“. Ocenenie je iniciatívou významného slovenského časopisu Transport a Logistika. Jeho čitatelia ocenili nový model XF za jeho moderné technológie, nízke prevádzkové náklady a prvotriedne pohodlie vodiča.

 • Zmeny vo vedení spoločnosti DAF Trucks

  Preston Feight, prezident spoločnosti DAF, bol menovaný výkonným viceprezidentom spoločnosti PACCAR. Harry Wolters, riaditeľ predaja spoločnosti DAF pre Európu, sa stal prezidentom spoločnosti DAF Trucks a viceprezidentom spoločnosti PACCAR.

 • Nový model DAF CF a XF dostal ocenenie Slovinské nákladné vozidlo roku 2018

  Redaktori a čitatelia slovinských časopisov venujúcich sa nákladným vozidlám a doprave „Transport & Logistika“ a „Mehanik in voznik“ zvolili nové modely DAF CF a DAF XF víťazom ankety „Slovinské nákladné vozidlo roku 2018“. Obidva rady DAF získali ocenenie za inovácie poháňacej sústavy a úsporu paliva a za vynikajúce pohodlie, ktoré vodičom ponúkajú.

 • 500 vozidiel DAF XF pre spoločnosť Girteka Logistics

  Predná európska dopravná spoločnosť Girteka Logistics si objednala 500 vozidiel DAF XF pre medzinárodnú prepravu. „Presvedčila nás vynikajúca spoľahlivosť, bezpečnosť a nízke prevádzkové náklady, preto sme sa rozhodli pridať k nášmu rozrastajúcemu sa vozovému parku 500 vozidiel DAF XF. Väčšinu prevezmeme do prevádzky v období medzi júlom a októbrom 2018,“ poznamenal Mindaugas Raila, riaditeľ spoločnosti Girteka Logistics. „Nové vozidlá DAF sú súčasťou našich plánov na ďalšie rozširovanie podnikania po celej Európe.“

 • DAF predstavuje vozidlo radu CF s plne elektrickým pohonom

  Spoločnosť DAF Trucks uvedie v spolupráci so spoločnosťou VDL v tomto roku do prevádzky a odovzdá svojim významným zákazníkom prvú sériu nákladných vozidiel CF Electric. Vozidlá disponujú najmodernejšou technológiou VDL E-Power, ktorá neprodukuje žiadne emisie a je takmer bezhlučná. Vozidlá pre prevádzkové skúšky vyrobí spoločnosť DAF, kompletnú montáž elektrickej výzbroje potom prevedie VDL Groep. Projekt je ukážkou úzkej spolupráce oboch spoločností v oblasti elektrifikácie úžitkových vozidiel.

 • Marin Pavicic sa stal najlepším mechanikom DAF v Európe

  „DAF European Technician of the Year 2018“

  Ocenenie „DAF European Technician of the Year 2018“ (Európsky mechanik DAF roku 2018) získal Marin Pavicic (33), ktorý pracuje v dílerstve Walter Aichwalder v rakúskom Klagenfurte. Európske finále súťaže, ktoré pozostávalo z rôznych praktických úloh a teoretických testov, sa konalo v sídle spoločnosti DAF Trucks v Eindhovene. Trofej víťazovi odovzdal Johan Drenth, riaditeľ popredajných služieb DAF Trucks N.V.

 • DAF Trucks – 90 rokov inovácií v doprave

  1928 - 2018

  1. apríla 1928 si holandský inžinier Hub van Doorne založil v Eindhovene malú dielňu. Z týchto skromných začiatkov sa spoločnosť DAF postupne rozvinula v jednotku medzi výrobcami nákladných vozidiel, ktorá je preslávená svojimi inováciami, kvalitou a efektivitou.