Archív

 • Společnost DAF rozšiřuje svou nabídku pro stavebnictví

  Nové konfigurace podvozku, nové nápravy

  Cílem společnosti DAF Trucks je nabídnout dopravcům vozidlo, které je navrženo přesně podle jejich požadavků. Proto rozšiřuje svoji nabídku o celou řadu nových konfigurací vozidel, včetně podvozku 8x4 se dvěma poháněnými tandemovými nápravami a zadní řízenou vlečenou nápravou. Nizozemský výrobce nákladních vozidel dále představuje 10tunovou přední nápravu vlastní konstrukce a zcela novou 7,5tunovou zadní vlečenou nápravu. Novinky podtrhují záměr společnosti DAF rozšířit nabídku podvozků pro montáž nástaveb, zejména v segmentu vozidel určených pro stavebnictví.

 • Spoločnosť DAF pomáha reťazci supermarketov Albert Heijn elektrifikovať prepravu

  Nákladné vozidlá s elektrickým a hybridným pohonom pre prepravné spoločnosti Simon Loos a Peter Appel Transport

  Spoločnosť DAF Trucks pomáha holandskému reťazci supermarketov Albert Heijn s elektrifikáciou dopravy pri zásobovaní jeho obchodov. Prepravným spoločnostiam Simon Loos a Peter Appel Transport, ktoré zásobujú obchody reťazca Albert Heijn, boli odovzdané prvé elektrické nákladné vozidlá. To je začiatok dlhodobého testovania v bežnej prevádzke. Sú v ňom zahrnuté ako tri vozidlá s plne elektrickým pohonom, tak dve hybridné nákladné vozidlá s možnosťou dobíjania z elektrickej siete – tie sú dokonca prvé v Európe.

 • DAF CF Electric pre Tinie Manders Transport z Geldropu

  Spoločnosť DAF Trucks dodala spoločnosti Tinie Manders Transport z holandského Geldropu nákladné vozidlo s plne elektrickým pohonom. DAF CF Electric s technológiou E-Power od výrobcu VDL zabezpečuje kyvadlovú prepravu zásielok pre DHL v oblasti Eindhovenu. Prvé vozidlo CF Electric bolo uvedené do prevádzky v decembri minulého roka a využíva ho reťazec supermarketov Jumbo.

 • Ďalších 1 500 ťahačov DAF XF pre spoločnosť Girteka Logistics

  Na základe vynikajúcich skúseností z prevádzky si popredná európska prepravná spoločnosť Girteka Logistics objednala ďalších 1 500 nákladných vozidiel DAF XF. Prvých 500 ťahačov DAF XF už Girteka Logistics prevzala začiatkom tohto roka.

 • Nový díler DAF na východnom Slovensku – SPEDOX

  Od októbra 2018 sa medzi dílerstva DAF zaradila prešovská spoločnosť SPEDOX, s.r.o. Predajný a servisný díler bude svoje služby poskytovať zákazníkom na východnom Slovensku. Kvalitné služby, na aké sú zákazníci DAF zvyknutí, nájdu v úplne nových priestoroch na atraktívnom mieste pri diaľnici D1.

 • Spoločnosť DAF našla najstaršie vozidlo DAF vo službách prepravy

  Päťdesiatročný DAF A1600 denne v prevádzke

  „Náš DAF je síce 50 rokov starý, ale do dôchodku sa stále ešte nechystá.“ Po rozsiahlom pátraní našla spoločnosť DAF najstaršie vozidlo DAF, ktoré stále slúži v bežnej prevádzke – a jazdí sa s ním takmer denne. Hovoríme o neuveriteľne húževnatom modelu A1600, ktorého majiteľmi sú Frits a Nicky Hoefnagels. Tí ho využívajú na prepravu nostalgickej jarmočnej atrakcie po celom Holandsku. „Áno, samozrejme že ho využívame ako každé iné nákladné auto. K tomu predsa vozidlá DAF sú, nie?“

 • Spoločnosť DAF predstavuje novú kolekciu darčekových predmetov

  Pre mužov. Pre ženy. Pre deti. Pre športovcov. Pre kanceláriu. Pre každodenné použitie. Spoločnosť DAF Trucks predstavuje nový rad darčekových a propagačných predmetov pre všetkých fanúšikov DAF a na oslavu 90. výročia založenia spoločnosti DAF. Nová kolekcia je dostupná prostredníctvom on-line obchodu DAF: www.dafshop.com.

 • DAF XF získal v Severnom Írsku ocenenie „Truck of the Year“

  DAF XF získal pri udeľovaní severoírskych prestížnych ocenení v sektore nákladnej dopravy Export & Freight Transport & Logistics Awards 2018 titul „Truck of the Year“ (Nákladné vozidlo roka).

 • Inovativní vozidla s elektrickým pohonem ukazují cestu do budoucnosti

  Společnost DAF Trucks na veletrhu IAA 2018 v Hannoveru:

  Jsme hrdí na svůj odkaz, udáváme směr v současnosti a jsme připraveni na budoucnost. Takové je hlavní téma expozice společnosti DAF na veletrhu IAA 2018, jenž se bude konat v Hannoveru od 20. do 27. září. Společnost DAF Trucks prezentuje svoji kompletní řadu špičkových vozidel a služeb, které jsou výsledkem 90 let tradice vývoje inovativních řešení přepravy. Společnost DAF je vedoucí značkou evropského trhu v kategorii tahačů a je na prvním místě, pokud jde o nízkou spotřebu paliva, vynikající provozuschopnost, spolehlivost a pohodlí pro řidiče. Vedoucí pozici v oblasti ekologických technologií dokládají pokročilé inovativní modely LF Electric, CF Electric a hybridní CF Hybrid s elektrickým pohonem, které jsou vystaveny na největším veletrhu nákladních vozidel a jsou klíčovou součástí vize společnosti DAF pro budoucí přepravu.

 • Spoločnosť DAF podporuje vyhlásenie o emisiách CO2

  Ako vedúca spoločnosť v efektivite prepravy a starostlivosti o životné prostredie podporuje spoločnosť DAF Trucks európsky predpis o nahlasovaní emisií CO2 pre vozidlá vyrobené po 1. januári 2019. Spoločnosť DAF zverejní certifikované hodnoty CO2 v predstihu pred zákonnou lehotou, a to vo štvrtom štvrťroku tohto roka.