Archív

 • Zmeny vo vedení spoločnosti DAF Trucks

  Preston Feight, prezident spoločnosti DAF, bol menovaný výkonným viceprezidentom spoločnosti PACCAR. Harry Wolters, riaditeľ predaja spoločnosti DAF pre Európu, sa stal prezidentom spoločnosti DAF Trucks a viceprezidentom spoločnosti PACCAR.

 • Nový model DAF CF a XF dostal ocenenie Slovinské nákladné vozidlo roku 2018

  Redaktori a čitatelia slovinských časopisov venujúcich sa nákladným vozidlám a doprave „Transport & Logistika“ a „Mehanik in voznik“ zvolili nové modely DAF CF a DAF XF víťazom ankety „Slovinské nákladné vozidlo roku 2018“. Obidva rady DAF získali ocenenie za inovácie poháňacej sústavy a úsporu paliva a za vynikajúce pohodlie, ktoré vodičom ponúkajú.

 • 500 vozidiel DAF XF pre spoločnosť Girteka Logistics

  Predná európska dopravná spoločnosť Girteka Logistics si objednala 500 vozidiel DAF XF pre medzinárodnú prepravu. „Presvedčila nás vynikajúca spoľahlivosť, bezpečnosť a nízke prevádzkové náklady, preto sme sa rozhodli pridať k nášmu rozrastajúcemu sa vozovému parku 500 vozidiel DAF XF. Väčšinu prevezmeme do prevádzky v období medzi júlom a októbrom 2018,“ poznamenal Mindaugas Raila, riaditeľ spoločnosti Girteka Logistics. „Nové vozidlá DAF sú súčasťou našich plánov na ďalšie rozširovanie podnikania po celej Európe.“

 • DAF predstavuje vozidlo radu CF s plne elektrickým pohonom

  Spoločnosť DAF Trucks uvedie v spolupráci so spoločnosťou VDL v tomto roku do prevádzky a odovzdá svojim významným zákazníkom prvú sériu nákladných vozidiel CF Electric. Vozidlá disponujú najmodernejšou technológiou VDL E-Power, ktorá neprodukuje žiadne emisie a je takmer bezhlučná. Vozidlá pre prevádzkové skúšky vyrobí spoločnosť DAF, kompletnú montáž elektrickej výzbroje potom prevedie VDL Groep. Projekt je ukážkou úzkej spolupráce oboch spoločností v oblasti elektrifikácie úžitkových vozidiel.

 • Marin Pavicic sa stal najlepším mechanikom DAF v Európe

  „DAF European Technician of the Year 2018“

  Ocenenie „DAF European Technician of the Year 2018“ (Európsky mechanik DAF roku 2018) získal Marin Pavicic (33), ktorý pracuje v dílerstve Walter Aichwalder v rakúskom Klagenfurte. Európske finále súťaže, ktoré pozostávalo z rôznych praktických úloh a teoretických testov, sa konalo v sídle spoločnosti DAF Trucks v Eindhovene. Trofej víťazovi odovzdal Johan Drenth, riaditeľ popredajných služieb DAF Trucks N.V.

 • DAF Trucks – 90 rokov inovácií v doprave

  1928 - 2018

  1. apríla 1928 si holandský inžinier Hub van Doorne založil v Eindhovene malú dielňu. Z týchto skromných začiatkov sa spoločnosť DAF postupne rozvinula v jednotku medzi výrobcami nákladných vozidiel, ktorá je preslávená svojimi inováciami, kvalitou a efektivitou.

 • DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu k 90. výročiu

  Spoločnosť DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu nového modelu XF k 90. výročiu svojho založenia. Tento špeciálny model pripomína, že práve pred 90 rokmi položil Holanďan Hub van Doorne základy spoločnosti DAF, ktorá je v súčasnosti jedným z najúspešnejších európskych výrobcov nákladných vozidiel. Výročná edícia sa môže pochváliť prémiovým paketom výbavy, exkluzívnymi dekoratívnymi pruhmi a decentnými dizajnovými prvkami v interiéri. Exkluzivitu podčiarkuje Super Space Cab, teda najlepšia kabína vo svojej triede, a najvýkonnejší motor MX-13 spoločnosti PACCAR o výkone 530 k/390 kW.

 • Nové ťahače DAF XF pre spoločnosť Primafrio

  Významná španielska prepravná spoločnosť začala v poslednom čase používať 280 ťahačov DAF XF. „Na základe vysokej spoľahlivosti a vynikajúcej hospodárnosti prvých tridsiatich vozidiel DAF XF sme do našej flotily zaradili ďalších 250 vozidiel,“ uviedol Juan Conesa, generálny riaditeľ spoločnosti Primafrio. „Tieto vynikajúce vozidlá hrajú dôležitú úlohu v pláne na ďalšiu expanziu nášho podnikania v celej Európe.“

 • Nové modely DAF CF a DAF XF získali titul „Truck of the Year 2018“

  Nové modely DAF CF a DAF XF získali v hlasovaní titul „Truck of the Year 2018“ (Medzinárodné nákladné vozidlo roku 2018). Zvolila je nezávislá porota skladajúca sa z popredných novinárov pôsobiacich v oblasti cestnej dopravy z 23 európskych krajín. Najprestížnejšie ocenenie v Európe v kategórii nákladných vozidiel prevzal prezident spoločnosti DAF Trucks Preston Feight od predsedu poroty, ktorým bol pán Gianenrico Griffini, na výstave Solutrans v Lyone.