Archív

 • Nový model DAF CF a XF dostal ocenenie Slovinské nákladné vozidlo roku 2018

  Redaktori a čitatelia slovinských časopisov venujúcich sa nákladným vozidlám a doprave „Transport & Logistika“ a „Mehanik in voznik“ zvolili nové modely DAF CF a DAF XF víťazom ankety „Slovinské nákladné vozidlo roku 2018“. Obidva rady DAF získali ocenenie za inovácie poháňacej sústavy a úsporu paliva a za vynikajúce pohodlie, ktoré vodičom ponúkajú.

 • 500 vozidiel DAF XF pre spoločnosť Girteka Logistics

  Predná európska dopravná spoločnosť Girteka Logistics si objednala 500 vozidiel DAF XF pre medzinárodnú prepravu. „Presvedčila nás vynikajúca spoľahlivosť, bezpečnosť a nízke prevádzkové náklady, preto sme sa rozhodli pridať k nášmu rozrastajúcemu sa vozovému parku 500 vozidiel DAF XF. Väčšinu prevezmeme do prevádzky v období medzi júlom a októbrom 2018,“ poznamenal Mindaugas Raila, riaditeľ spoločnosti Girteka Logistics. „Nové vozidlá DAF sú súčasťou našich plánov na ďalšie rozširovanie podnikania po celej Európe.“

 • DAF predstavuje vozidlo radu CF s plne elektrickým pohonom

  Spoločnosť DAF Trucks uvedie v spolupráci so spoločnosťou VDL v tomto roku do prevádzky a odovzdá svojim významným zákazníkom prvú sériu nákladných vozidiel CF Electric. Vozidlá disponujú najmodernejšou technológiou VDL E-Power, ktorá neprodukuje žiadne emisie a je takmer bezhlučná. Vozidlá pre prevádzkové skúšky vyrobí spoločnosť DAF, kompletnú montáž elektrickej výzbroje potom prevedie VDL Groep. Projekt je ukážkou úzkej spolupráce oboch spoločností v oblasti elektrifikácie úžitkových vozidiel.

 • Marin Pavicic sa stal najlepším mechanikom DAF v Európe

  „DAF European Technician of the Year 2018“

  Ocenenie „DAF European Technician of the Year 2018“ (Európsky mechanik DAF roku 2018) získal Marin Pavicic (33), ktorý pracuje v dílerstve Walter Aichwalder v rakúskom Klagenfurte. Európske finále súťaže, ktoré pozostávalo z rôznych praktických úloh a teoretických testov, sa konalo v sídle spoločnosti DAF Trucks v Eindhovene. Trofej víťazovi odovzdal Johan Drenth, riaditeľ popredajných služieb DAF Trucks N.V.

 • DAF Trucks – 90 rokov inovácií v doprave

  1928 - 2018

  1. apríla 1928 si holandský inžinier Hub van Doorne založil v Eindhovene malú dielňu. Z týchto skromných začiatkov sa spoločnosť DAF postupne rozvinula v jednotku medzi výrobcami nákladných vozidiel, ktorá je preslávená svojimi inováciami, kvalitou a efektivitou.

 • DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu k 90. výročiu

  Spoločnosť DAF Trucks predstavuje limitovanú edíciu nového modelu XF k 90. výročiu svojho založenia. Tento špeciálny model pripomína, že práve pred 90 rokmi položil Holanďan Hub van Doorne základy spoločnosti DAF, ktorá je v súčasnosti jedným z najúspešnejších európskych výrobcov nákladných vozidiel. Výročná edícia sa môže pochváliť prémiovým paketom výbavy, exkluzívnymi dekoratívnymi pruhmi a decentnými dizajnovými prvkami v interiéri. Exkluzivitu podčiarkuje Super Space Cab, teda najlepšia kabína vo svojej triede, a najvýkonnejší motor MX-13 spoločnosti PACCAR o výkone 530 k/390 kW.

 • Nové ťahače DAF XF pre spoločnosť Primafrio

  Významná španielska prepravná spoločnosť začala v poslednom čase používať 280 ťahačov DAF XF. „Na základe vysokej spoľahlivosti a vynikajúcej hospodárnosti prvých tridsiatich vozidiel DAF XF sme do našej flotily zaradili ďalších 250 vozidiel,“ uviedol Juan Conesa, generálny riaditeľ spoločnosti Primafrio. „Tieto vynikajúce vozidlá hrajú dôležitú úlohu v pláne na ďalšiu expanziu nášho podnikania v celej Európe.“

 • Nové modely DAF CF a DAF XF získali titul „Truck of the Year 2018“

  Nové modely DAF CF a DAF XF získali v hlasovaní titul „Truck of the Year 2018“ (Medzinárodné nákladné vozidlo roku 2018). Zvolila je nezávislá porota skladajúca sa z popredných novinárov pôsobiacich v oblasti cestnej dopravy z 23 európskych krajín. Najprestížnejšie ocenenie v Európe v kategórii nákladných vozidiel prevzal prezident spoločnosti DAF Trucks Preston Feight od predsedu poroty, ktorým bol pán Gianenrico Griffini, na výstave Solutrans v Lyone.

 • 400 nových vozidiel DAF CF a XF pre spoločnosť Révész Group

  Popredná maďarská dopravná spoločnosť Révész Group uvádza do prevádzky 400 nových vozidiel DAF CF a XF. Po porovnaní vozidiel rôznych výrobcov zistila značku DAF najlepšiu, pokiaľ ide o celkové náklady na kúpi a prevádzku vozidiel.