Archív

 • Ďalších 1 500 ťahačov DAF XF pre spoločnosť Girteka Logistics

  Na základe vynikajúcich skúseností z prevádzky si popredná európska prepravná spoločnosť Girteka Logistics objednala ďalších 1 500 nákladných vozidiel DAF XF. Prvých 500 ťahačov DAF XF už Girteka Logistics prevzala začiatkom tohto roka.

 • Nový díler DAF na východnom Slovensku – SPEDOX

  Od októbra 2018 sa medzi dílerstva DAF zaradila prešovská spoločnosť SPEDOX, s.r.o. Predajný a servisný díler bude svoje služby poskytovať zákazníkom na východnom Slovensku. Kvalitné služby, na aké sú zákazníci DAF zvyknutí, nájdu v úplne nových priestoroch na atraktívnom mieste pri diaľnici D1.

 • Spoločnosť DAF predstavuje novú kolekciu darčekových predmetov

  Pre mužov. Pre ženy. Pre deti. Pre športovcov. Pre kanceláriu. Pre každodenné použitie. Spoločnosť DAF Trucks predstavuje nový rad darčekových a propagačných predmetov pre všetkých fanúšikov DAF a na oslavu 90. výročia založenia spoločnosti DAF. Nová kolekcia je dostupná prostredníctvom on-line obchodu DAF: www.dafshop.com.

 • Společnost DAF našla nejstarší vozidlo DAF ve službách přepravy

  Padesátiletý DAF A1600 denně v provozu

  „Náš DAF je sice 50 let starý, ale do důchodu se stále ještě nechystá.“ Po rozsáhlém pátrání našla společnost DAF nejstarší vozidlo DAF, které stále slouží v běžném provozu – a jezdí se s ním téměř denně. Mluvíme o neuvěřitelně houževnatém modelu A1600, jehož majiteli jsou Frits a Nicky Hoefnagelsovi. Ti jej využívají k přepravě nostalgické pouťové atrakce po celém Nizozemsku. „Ano, samozřejmě že ho využíváme jako každé jiné nákladní auto. K tomu přece vozidla DAF jsou, ne?“

 • DAF XF získal v Severnom Írsku ocenenie „Truck of the Year“

  DAF XF získal pri udeľovaní severoírskych prestížnych ocenení v sektore nákladnej dopravy Export & Freight Transport & Logistics Awards 2018 titul „Truck of the Year“ (Nákladné vozidlo roka).

 • Inovativní vozidla s elektrickým pohonem ukazují cestu do budoucnosti

  Společnost DAF Trucks na veletrhu IAA 2018 v Hannoveru:

  Jsme hrdí na svůj odkaz, udáváme směr v současnosti a jsme připraveni na budoucnost. Takové je hlavní téma expozice společnosti DAF na veletrhu IAA 2018, jenž se bude konat v Hannoveru od 20. do 27. září. Společnost DAF Trucks prezentuje svoji kompletní řadu špičkových vozidel a služeb, které jsou výsledkem 90 let tradice vývoje inovativních řešení přepravy. Společnost DAF je vedoucí značkou evropského trhu v kategorii tahačů a je na prvním místě, pokud jde o nízkou spotřebu paliva, vynikající provozuschopnost, spolehlivost a pohodlí pro řidiče. Vedoucí pozici v oblasti ekologických technologií dokládají pokročilé inovativní modely LF Electric, CF Electric a hybridní CF Hybrid s elektrickým pohonem, které jsou vystaveny na největším veletrhu nákladních vozidel a jsou klíčovou součástí vize společnosti DAF pro budoucí přepravu.

 • Spoločnosť DAF podporuje vyhlásenie o emisiách CO2

  Ako vedúca spoločnosť v efektivite prepravy a starostlivosti o životné prostredie podporuje spoločnosť DAF Trucks európsky predpis o nahlasovaní emisií CO2 pre vozidlá vyrobené po 1. januári 2019. Spoločnosť DAF zverejní certifikované hodnoty CO2 v predstihu pred zákonnou lehotou, a to vo štvrtom štvrťroku tohto roka.

 • DAF Trucks na IAA 2018 v Hannoveri

  Proud of our Heritage, Leading Today, Ready for the Future

  „Sme hrdí na svoj odkaz, udávame smer v súčasnosti a sme pripravení na budúcnosť.“ Taká je hlavná téma expozície spoločnosti DAF na veľtrhu IAA 2018, ktorý sa bude konať v Hannoveri od 20. do 27. septembra. Spoločnosť DAF Trucks tu hrdo predstaví svoje úspechy v oblasti inovácií, ktoré dosiahla vo svojej bohatej 90-ročnej histórii. Okrem iného napríklad klasický DAF A1600 z roku 1967 a nákladné vozidlo blízkej budúcnosti DAF CF Electric Innovation Truck – oba tieto exponáty budú vystavené vo stánku DAF Trucks v hale č. 17. Ťažiskom expozície sú najnovšie rady vozidiel LF, CF a XF. Tie vo svojom odbore predstavujú nový štandard kvality, spoľahlivosti a hospodárnosti.

 • Nové vozidlo DAF radu XF dostalo ocenenie „TOP TRUCK 2018“

  Nový model DAF XF dostal ďalšie ocenenie. Prevádzkovatelia a vodiči nákladných vozidiel na Slovensku zhodne zvolili prvotriedne nákladné vozidlo na diaľkovú prepravu od spoločnosti DAF za „TOP TRUCK 2018“. Ocenenie je iniciatívou významného slovenského časopisu Transport a Logistika. Jeho čitatelia ocenili nový model XF za jeho moderné technológie, nízke prevádzkové náklady a prvotriedne pohodlie vodiča.

 • Zmeny vo vedení spoločnosti DAF Trucks

  Preston Feight, prezident spoločnosti DAF, bol menovaný výkonným viceprezidentom spoločnosti PACCAR. Harry Wolters, riaditeľ predaja spoločnosti DAF pre Európu, sa stal prezidentom spoločnosti DAF Trucks a viceprezidentom spoločnosti PACCAR.