Download
 

Všetko o palivovom filtri Euro 6

Vozidlá na prepravu ťažkého tovaru a ich motory sú čoraz sofistikovanejšie a ekologickejšie. Sofistikované technológie a prísne legislatívne požiadavky vyžadujú presný spôsob práce. Na udržanie motora v špičkovom stave a predchádzanie problémom v čo najväčšej miere je dôležité, aby bolo palivo čo najčistejšie. Preto sme vyvinuli palivový filter Euro 6. V tomto článku si môžete prečítať všetko dôležité o tomto palivovom filtri.

 
All about the Euro 6 fuel filter
 

Palivový filter Euro 6 je iný
Palivový filter Euro 6 je viac než len palivový filter. Na rozdiel od starších modelov má nový palivový filter Euro 6 zabudovaný odlučovač vody. Kým v minulosti sa na to používali dva samostatné diely, teraz sa v palivovom filtri Euro 6 používa jediný komponent. To znamená, že stačí vykonať jeden servisný úkon. Palivový filter je tiež navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s čoraz dlhšími intervalmi údržby – takže je aj praktický! 

Spoločnosť DAF chráni vysokokvalitný palivový systém vášho nákladného vozidla nielen pomocou naftového filtra Euro 6, no využíva tiež systém na ochranu palivového systému XM6. Systém na ochranu palivového systému XM6 filtruje vodu a hrubé nečistoty z motorovej nafty, a slúži tak ako predradený filter. Tento dodatočný filter odporúčame najmä v prípade, že s vozidlom DAF pravidelne navštevujete miesta s nízkou kvalitou nafty.

Prečo kúpiť originálny palivový filter?
Nákladné vozidlá DAF sú skonštruované mimoriadne presne na zabezpečenie optimálneho výkonu. Originálne diely DAF sú špeciálne navrhnuté pre dané nákladné vozidlo. Palivový filter Euro 6 je vyrobený na mieru pre motor Euro 6 a dokáže veľmi efektívne filtrovať pevné častice. Preto nie sú staršie typy filtrov vhodné na používanie v nákladných vozidlách novej generácie.

Pri neoriginálnych dieloch si dávajte pozor – nemôžete si byť istí, či palivový filter od tretej strany dokáže ponúknuť požadovanú úroveň filtrácie, a riziko poškodenia je väčšie. To môže v konečnom dôsledku viesť k poškodeniu, neplánovaným opravám a vysokým nákladom, čomu by ste sa, samozrejme, mali radšej vyhnúť.

Údržba palivového filtra Euro 6

Váš servisný dealer DAF skontroluje a vymení váš filter Euro 6 počas pravidelnej údržby. Je mimoriadne dôležité, aby sa do systému vysokotlakového vstrekovania počas výmeny filtrov nedostali žiadne častice nečistôt, preto na výmenu filtrov používame špeciálne vyvinutý postup.

Technickí pracovníci u vášho servisného dealera DAF absolvovali teoretické aj praktické školenia a presne vedia, na čo si musia dávať pozor. Ak technik nepozná tento postup, do systému vysokotlakového vstrekovania môžu vniknúť nečistoty, ktoré môžu spôsobiť vysoké náklady na opravy. Vyhnite sa zbytočným poruchám a problémom a absolvujte pravidelnú údržbu vášho nákladného vozidla vždy u Vášho servisného dealera DAF, ktorý vám vymení aj palivový filter Euro 6.

Kontaktujte svojho servisného dealera DAF
Ak máte otázky o palivovom filtri Euro 6 alebo máte záujem o jeho profesionálnu výmenu, obráťte sa na Vášho miestneho servisného dealera DAF. Z radosťou Vám pomôže!