Vynikajúca starostlivosť o vodiča a efektívnosť

Nové modely CF a XF sú najbezpečnejšie nákladné vozidlá na cestách. Už v štandardnej výbave sa dodávajú s vylepšenými funkciami, ktoré nielen zabezpečujú najvyššiu možnú bezpečnosť vodičov a iných účastníkov cestnej premávky, ale prispievajú aj k palivovej efektívnosti a pohodliu.

1. Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat (ACC) automaticky upravuje rýchlosť nákladného vozidla na udržiavanie bezpečnej vzdialenosti od vozidiel vpredu.

2. Prediktívny tempomat

Systém PCC využíva technológiu GPS na určenie presnej polohy nákladného vozidla a predvídanie jazdných podmienok najbližší 1 až 2 kilometre. Tieto informácie využíva na určenie ideálnej rýchlosti v rámci nastaveného rozsahu. 

3. Výstraha pred čelnou zrážkou

Systém výstrahy pred čelnou zrážkou (FCW) aktivuje výstražný zvuk a vizuálne upozornenie na prístrojovom paneli, aby vodič vykonal činnosť potrebnú na zabránenie zrážke.

4. Pokročilý núdzový brzdový systém

Pokročilý núdzový brzdový systém (AEBS) nezávisle spomalí nákladné vozidlo v prípade núdze.

5. Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu

Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu (LDWS) upozorní vodiča, keď vozidlo začne vychádzať z jazdného pruhu z dôvodu chyby vodiča, únavy alebo straty pozornosti.

6. Kontrola stability vozidla

Systém elektronického brzdenia využíva zdokonalený systém kontroly stability vozidla (VSC) na zabránenie vzpriečenia a prevrátenia.

DAF Safety Systems
DAF Silent

Verzia Silent

Nové modely CF a XF s motorom MX-11 sú dostupné aj vo verzii Silent, ktorá na zníženie úrovne hluku pod hodnotu 71 dB(A) využíva inteligentné technológie, ako je špeciálny softvér motora a uzavretá prevodovka. Vďaka tomu je toto vozidlo ideálne v prípadoch, keď je potrebné tovar nakladať a vykladať v oblastiach, kde platia obmedzenia hluku vo večerných, nočných alebo skorých ranných hodinách.