DAF The New CF and XF chassis

Ideálny základ pre akúkoľvek nadstavbu

Čistá dokonalosť sa prenáša aj do nového, dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, je silný, stabilný a ľahký. Navyše obsahuje prvky na šetrenie priestoru, ktoré potešia výrobcov karosérií.

Silné, ľahké a presné riadenie

Čistá dokonalosť sa prenáša aj do nového, dômyselne navrhnutého podvozka. Je vyrobený z vysoko kvalitnej ocele, vďaka čomu je pevný aj ľahký. Na ťahačoch a niektorých pevných zostavách je ľahká zadná náprava nainštalovaná použitím konštrukcie Stabilink.

  • Nízka hmotnosť znižuje spotrebu paliva a zvyšuje užitočné zaťaženie pre efektívnejšiu prepravu.
  • Odpruženie zadnej nápravy Stabilink zabezpečí optimálnu valivú stabilitu, vyššie užitočné zaťaženie a vynikajúce riadenie.

Maximálna flexibilita

Nové modely CF a XF ponúkajú bezkonkurenčnú efektívnosť v oblasti konfigurácií podvozka. Komponenty možno umiestniť tak, aby optimálne plnili Vaše špecifické požiadavky pre najvyššiu efektnosť. Okrem toho je k dispozícii dostatok priestoru na inštaláciu čerpacích systémov, podpier nôh žeriavov alebo veľkých palivových nádrží.

  • Praktické rozloženie podvozka umožňuje na ťahače umiestniť palivové nádrže s objemom až 1 500 litrov.
  • Možnosti rôzneho umiestnenia komponentov na podvozku sú prakticky nekonečné, čo zaisťuje najvyššiu flexibilitu v celom odvetví.

Podpora výrobcov karosérií

Nové série CF a XF ponúkajú komplexný program modulov Body Attachment Module (BAM), ktorý ponúka vynikajúcu podporu pre výrobcov karosérií. K dispozícii sú špeciálne moduly pre uzavreté karosérie a na inštaláciu žeriavov. Pevné zostavy majú v zadnej časti štandardný vzor otvorov na jednoduchú inštaláciu priečnych nosníkov a zadných čiel.

  • Rozšírený program nástavcov pre karosérie skracuje čas zostavenia.
  • Úplne plochý podvozok a komponenty nainštalované vnútri zvyšujú podporu výrobcov karosérií.

Vzduchové odpruženie ECAS

Na zaistenie vynikajúcej spoľahlivosti, odolnosti a funkčnosti bol systém elektronicky riadeného vzduchového odpruženia (ECAS) kompletne vynovený. Medzi nové funkcie patrí riadenie tlakového pomeru, riadenie zdvíhacej nápravy 2 a riadenie tlaku vztlakových mechov. Ponúka aj funkciu zaistenia systému ECAS a funkciu posilnenia a zaistenia na stabilizáciu nápravy pri používaní doplnkov, ako sú žeriavy alebo kontajnerové nakladače. Inovatívne diaľkové ovládanie s jednoduchým používaním a podsvietenými tlačidlami je pripojené k sedadlu.

  • Nové možnosti systému ECAS zaisťujú bezpečnejšie nakladanie a vykladanie
  • Vodiči môžu využívať presné riadenie v akýchkoľvek podmienkach vďaka praktickému diaľkovému ovládaniu

Mimoriadne kompaktná jednotka EAS

Pre nové série CF a XF sme vyvinuli úplne nový a mimoriadne kompaktný systém následnej úpravy emisií. Výsledkom je viac voľného miesta na podvozku. V prípade špeciálnych aplikácií už nie je potrebné oddelenie systému DeNOx a filtra pevných častíc. Aj táto vlastnosť prispieva k najvyššej efektívnosti.

  • Mimoriadne kompaktná jednotka EAS znamená viac voľného miesta na podvozku.
  • Jej hmotnosť nižšia o 50 kilogramov priamo zvyšuje dostupné užitočné zaťaženie.