Interiér

Najlepším vodičom je oddýchnutý vodič. Z tohto dôvodu venovala spoločnosť DAF tak veľkú pozornosť interiéru modelov radu LF. Je to dokonalé pracovné prostredie s rovnakým vysokým štandardnom kvality ako u modelov radu XF a CF. Výsledok: optimálne pracovné prostredie pre vodiča. Vďaka používaniu teplých farieb sa bude každý vodič cítiť v kabíne ako doma. Použité materiály a ich úprava zlepšujú celkový vzhľad interiéru, sú praktické a jednoducho sa čistia. Interiér vždy vyzerá sviežo a dobre udržiavaný.

Jazda

Stačí iba nasadnúť a jazdiť

Vďaka používaniu teplých farieb sa bude každý vodič cítiť v kabíne ako doma. Interiér radu DAF LF ponúka nasledujúce možnosti:

  • Úplne nastaviteľné sedadlá na optimálne a jednoduché používanie.
  • Prístrojová doska s jednoducho čitateľným prístrojovým panelom a displejom so žiarivými farbami a funkciou DAF Driver Performance Assistant.
  • Multifunkčný volant s integrovanými ovládacími prvkami.
  • Mimoriadne výkonný vykurovací a ventilačný systém na dosiahnutie pohodlných teplôt.

Prístup do kabíny

Optimálna dostupnosť

V rámci distribučnej prepravy musí vodič denne mnohokrát vstupovať do kabíny a vystupovať z nej. Z tohto dôvodu disponuje rad DAF LF optimálnou dostupnosťou, a to vďaka dverám, ktoré je možné otvoriť v uhle až 90 stupňov, spolu s praktickým osvetlením interiéru. Vykurovací a ventilačný systém disponuje mimoriadne veľkou kapacitou. Vďaka nej sa vždy veľmi rýchlo dosiahne požadovaná teplota v interiéri. V prípade ľahších modelov LF (so 17,5-palcovými kolesami) bola zachovaná malá podlahová výška 89 cm. Ťažšie verzie s kolesami s rozmerom 19,5 a 22,5 palca disponujú podlahovou výškou 98 cm a 111 cm.

Úložné priestory

Množstvo úložných možností

Vodič potrebuje množstvo praktických úložných priestorov najmä v oblasti distribučnej prepravy. Z tohto dôvodu ponúka rad DAF LF priestranný a uzamykateľný úložný priestor na motorovom tuneli s ďalšou možnosťou uloženia predmetov na veku.

Verzie s automatickou prevodovkou AS Tronic disponujú dodatočným úložným priestorom vedľa prístrojovej dosky na strane vodiča, ktorá je ideálna napríklad na dokumenty k zásielke. O krem toho sú k dispozícii úložné priestory v dverových paneloch. Úložná sieť je upevnená k zadnej stene kabíny a k dispozícii sú d va úložné priestory nad čelným sklom.

Nad čelným sklom na strane vodiča sú k dispozícii štyri zásuvky DIN napríklad na pripojenie digitálneho tachografu – tachograf bude následne jednoducho dostupný. Predĺžená kabína na denné používanie a kabína s lôžkom na spanie majú v standardnej výbave aj tri ďalšie uzamykateľné úložné priehradky za sedadlami.

 

Súvisiace informácie

DAF LF Euro 6 driver instructions

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Are you driving a DAF LF Euro 6 truck? Watch the driver instruction videos on our DAF YouTube channel.

View the playlist

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_sk

DAF Transport Efficiency, tak sa volá naša filozofia. Filozofia, ako dosiahnuť maximálny zisk z každého kilometra.

Čítaj viac

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky