Exteriér

Rad DAF LF predstavuje vizitku každého prepravného operátora. Zdieľa svoj štýlový vzhľad s novým radom DAF CF a XF.

Dizajn

Atraktívny dizajn: robustný, ale priateľský vzhľad

Dôležitý rys nákladného vozidla, ktoré sa používa v mestských oblastiach: priateľský vzhľad. Dizajn distribučného nákladného vozidla však musí byť aj robustný. Konštrukčný tím spoločnosti DAF túto úlohu splnil. Exteriér LF však ponúka viac než vynikajúci vzhľad. Prispieva k efektívnosti, prevádzkyschopnosti, komfortu a bezpečnosti.

 

Varianty kabíny

Tri varianty kompaktných kabín

Rad DAF LF je k dispozícii s troma variantmi kabíny:

  • kabína na denné používanie s dĺžkou 160 cm
  • predĺžená kabína na denné používanie s dĺžkou 200 cm
  • kabína s jedným lôžkom na spanie s celkovou dĺžkou 200 cm

Uvedené tri kabíny majú kompaktnú šírku 2 130 mm, ktorej výhody sú zjavné v oblasti manévrovateľnosti počas distribúcie v mestách, a to najmä s malým polomerom zatočenia (uhol natočenia kolesa 50 až 53° v závislosti od variantu kabíny).

V závislosti od modelu a krajiny je kabína vpredu upevnená na podvozku pomocou flexibilných gumových úchytov tvaru písmena V a vzadu pomocou cievkových pružín s integrovanými tlmičmi alebo pomocou cievkových pružín vo všetkých štyroch bodoch. Cievkové pružiny sú štandardom v prípade verzií s kabínou na spanie, ako aj v prípade 18-tonového variantu a rôznych modelov ťahačov.

Súbory na stiahnutie

Viditeľnosť

Osvetlenie

Dobrá viditeľnosť je pre vodiča nevyhnutnosťou najmä v mestskom prostredí. Model LF poskytuje vynikajúci výhľad dopredu aj do strán. Spolu s ideálnym umiestnením zrkadla zaisťuje vysokú bezpečnosť a obmedzenie rizika poškodenia. K bezpečnosti prispieva, samozrejme, aj osvetlenie.

Voliteľné denné prevádzkové svetlá LED zabezpečujú vynikajúcu viditeľnosť počas dňa. Hmlové svetlá a odbočovacie svetlá môžu byť integrované v nárazníku. Svietia v smere jazdy, vďaka čomu je otáčanie a manévrovanie jednoduchšie a bezpečnejšie. Ďalšou funkciou sú (voliteľné) zadné svetlá LED, ktoré majú extrémne dlhú prevádzkovú životnosť, čím zaručia maximálnu prevádzkyschopnosť

Aerodynamické vlastnosti

Aerodynamické vlastnosti

AerodynamikaModely radu DAF LF disponujú blatníkmi a strešným deflektorom, ktoré sú dokonale prepojené a v závislosti od účelu použitia vozidla poskytujú úsporu paliva až 4 %.

Distribučné nákladné vozidlo LF Aerobody sa z výroby dodáva s aerodynamickou karosériou PACCAR. V kombinácii so špeciálnym deflektorom a súpravou límcov kabíny dokáže dosiahnuť úsporu paliva až 8 %. Optimálna aerodynamika pre najnižšiu možnú spotrebu paliva.

Súvisiace informácie

DAF LF Euro 6 driver instructions

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Are you driving a DAF LF Euro 6 truck? Watch the driver instruction videos on our DAF YouTube channel.

View the playlist

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_sk

DAF Transport Efficiency, tak sa volá naša filozofia. Filozofia, ako dosiahnuť maximálny zisk z každého kilometra.

Čítaj viac

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky