Edícia DAF LF 2016

DAF-LF-MY-2016-2015085 Spoločnosť DAF predstavuje rozsiahly program vylepšení obľúbenej série LF. S optimalizovanými jazdnými líniami a novými spojlermi a blatníkmi. Ešte viac možností čo najefektívnejšej konfigurácie Vášho vozidla podľa Vašich špecifických požiadaviek. Ešte väčšia ziskovosť. 

HLAVNÉ VYLEPŠENIA

HLAVNÉ VYLEPŠENIA

 • Motor PACCAR PX-5 s objemom 4,5 litra
  Až o 5 % efektívnejší.
 • Nová 12-rýchlostná prevodovka AS Tronic pre motor PACCAR PX-7 s objemom 6,7 litra
  Prípustné hmotnosti súpravy až 32 ton, nižšia spotreba paliva, ešte väčší komfort
 • Rázvory až 6,90 metra
  Dĺžky nákladov vyše 9 metrov
 • Kapacita palivovej nádrže až 1 240 litrov
  Maximálny prevádzkový čas, úspora na nákladov na palivo
 • Nový aerodynamický balík (denná kabína)
  Až o 4 % nižšia spotreba paliva
 • Viac informácií na centrálnom displeji
  Vyhnite sa pokutám vďaka informácií z tachografu, vysoká viditeľnosť vozidla vďaka servisnému indikátoru
 • ACC, FCW, AEBS štandard**, LDWS štandard
  Ešte väčšie pohodlie a bezpečnosť
 • Zadné svetlá LED
  Dlhá prevádzková životnosť, nízka spotreba energie, žiadne prestoje kvôli chybným žiarovkám
 • Príprava na generátor Frigoblock na motore PACCAR PX-5
  Dokonca nižšia spotreba paliva, jednoduchá montáž a pripojenie
 • Ešte lepšia komunikácia medzi podvozkom a nadstavbou
  Maximálna efektívnosť, ešte väčšia praktickosť

** So zadným vzduchovým odpružením a prípustnou hmotnosťou > 8 t


Bezpečné a pohodlné

Väčšina nových modelov je štandardne vybavená edíciou LF 2016 s najnovšími systémami zabezpečenia a pohodlia. ACC (adaptívny tempomat) zabezpečuje, že vzdialenosť od vozidla vpredu ostane v rámci nastavených limitov. FCW (výstraha čelnej kolízie) v kombinácii so systémom AEBS (pokročilý núdzový brzdový systém) upozorní vodiča na prípadné riziko kolízie a v núdzovej situácii automaticky spomalí vozidlo. 
Systém LDWS (výstražný systém vybočenia z jazdného pruhu) poskytuje signál, ak sa vozidlo chystá vybočiť z jazdného pruhu. Väčšie pohodlie pre vodiča a, čo je najdôležitejšie, vyššia bezpečnosť.

Efektivita

Vďaka vylepšenej správe vykurovania a vzduchu a optimalizovanému softvéru je motor PACCAR PX-5 s objemom 4,5 litra (112 kW/152 koní – 157 kW/213 koní) je efektívnejší až o 5 %. Modely s motorom PACCAR PX-7 s objemom 6,7 litra (164 kW/223 k – 231 kW/314 k) sú vybavené automatickou 12-stupňovou prevodovkou AS Tronic, vďaka ktorej je možné prevážať náklad s hmotnosťou až 32 ton. Väčší náklad na jednu cestu predstavuje väčšiu efektivitu.

Komunikatívnosť

Podvozok a nadstavba odteraz lepšie vzájomne komunikujú vďaka systémom, ako je napríklad zbernica CAN. Vodičom to poskytuje ešte viac možností ovládania nadstavby z kabíny. 
Signály z nadstavby sú viditeľné a konfigurovateľné prostredníctvom displeja na palubnej doske. Edícia LF 2016 dokáže taktiež automaticky spustiť vzduchové odpruženie, keď je zapnutý pohon PTO . Poskytuje to lepšiu stabilitu napríklad pri vyprázdňovaní sklápača.

Aerodynamika

Úplne nový aerodynamický balík* bol vyvinutý pre edíciu LF 2016 s dennou kabínou. Súčasťou nového dizajnu sú blatníky a strešný deflektor, ktoré sa k sebe dokonale pripájajú. V závislosti od aplikácie poskytuje až o 4 % nižšiu spotrebu paliva. Optimálna aerodynamika pre nízke prevádzkové náklady.

*K dispozícii začiatkom roka 2016

Cit pre detail

Nové zadné svetlá LED vyzerajú atraktívne vďaka jedinečnému vzostupnému efektu pri otáčaní doľava alebo doprava. Čo je dôležitejšie, osvetlenie LED má veľmi dlhú prevádzková životnosť a pomáha zabezpečovať maximálnu viditeľnosť vozidla. Edíciou LF 2016 využívame každú možnosť na dosiahnutie čo možno najnižších prevádzkových nákladov. 

DAF-LF-MY-2016-LED

Sofistikovaný

Edícia LF sa vyznačuje nízkou pohotovostnou hmotnosťou, vďaka čomu dokáže prevážať najťažšie náklady vo svojej triede. Prevážať je možné aj väčšie objemy nákladov vďaka siedmym novým rázvorom kolies s dĺžkou až do 6,90 metra. To znamená, že náklad môže byť dlhší ako 9 metrov. Dlhšie rázvory kolies taktiež umožňujú vozidlu prevážať ešte väčší objem paliva až do 1 240 litrov. Jedinečný vo svojej triede. Vďaka tomu môže byť vozidlo v prevádzke ešte dlhšie a umožňuje vodičovi natankovať na mieste, kde je palivo najlacnejšie.

Prehľad

Asistent DAF Driver Performance Assistant (DPA) pomáha vodičovi využívať vozidlo naplno. Systém zobrazuje podrobnosti o spotrebe paliva, fungovaní bŕzd a tlaku v pneumatikách, ako aj údaje z tachografu. Vodičom to poskytuje jasný prehľad o čase jazdy a zabezpečuje dodržiavanie limitov.
Na obrazovke sa zobrazuje aj čas naplánovania nasledujúcej servisnej 
kontroly, vďaka čomu sa údržba vykoná načas a maximalizuje sa dostupnosť vozidla.
 
DAF-LF-2016-Edition-Interior-20151002

Dômyselné riešenia

4,5-litrový motor PACCAR PX-5, ktorého základom je motor PX-7, možno okrem toho pripraviť na montáž generátora Frigoblock. Vďaka novej olejovej vani možno generátor namontovať kompaktne a zaistiť tak optimálnu svetlú výšku a minimalizovať riziko poškodenia. Dômyselné riešenia. LF je odteraz k dispozícii s vyšším vzduchovým prívodom v zadnej časti kabíny. Je to praktické a účinné riešenie, ak je chladiaci systém potrebné namontovať nad kabínu, alebo ak sa vyžaduje použitie strešného deflektora s nastaviteľnou výškou alebo hornej kabíny na spanie.

Súvisiace informácie

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_sk

DAF Transport Efficiency, tak sa volá naša filozofia. Filozofia, ako dosiahnuť maximálny zisk z každého kilometra.

Čítaj viac

Služby

Efektivná preprava si vyžaduje viac než len dokonalé nákladné vozidlo. Spoločnosť DAF preto ponúka kompletné riešenie pre prepravu. Za každým vozidlom sa skrýva profesionálna organizácia a medzinárodná sieť servisných dealerov. Pomôžu vám s výberom vhodného vozidla, zariadia financovanie a budú váš vozový park udržovať v perfektnom stave.

Ďalšie informácie

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.