Karoséria

Podvozok Euro 6 LF bol navrhnutý na dosiahnutie maximálnej pevnosti a špičkových jazdných charakteristík, nízkej pohotovostnej hmotnosti a dostatku priestoru na umiestnenie komponentov. Podvozok je úplne plochý a elektrická inštalácia zabezpečuje maximálnu otvorenosť pre karosárske práce. S cieľom ponúknuť vozidlá prispôsobené na každé použitie disponuje rad LF veľkým množstvom variantov z hľadiska užitočnej záťaže a rozchodu kolies.

Vysoké užitočné zaťaženie

Ľahké a pevné

Zadná náprava DAF LF Euro 6Konštrukcia podvozka radu LF je jednostenná, čím sa získa minimálna pohotovostná hmotnosť vozidla. Použitá vysokokvalitná oceľ zaručuje maximálnu pevnosť.

Na dosiahnutie maximálnej záťažovej kapacity je 18 a 19-tonové modely možné vybaviť novou 13-tonovou zadnou nápravou, čo je dôležité v krajinách, v ktorých legislatíva povoľuje prekročenie 11,5-tonového obmedzenia záťaže na hnaciu nápravu.
 

Schéma súčastí

Prakticky umiestnené komponenty

Súčasti, ako napríklad vzduchové nádrže a systém na elektronickú reguláciu brzdenia, sú prakticky umiestnené vo vnútri podvozka, čím sa získa množstvo priestoru na upevnenie schránok s náradím, podporných nožičiek a náhradného kolesa.

Jednoduchosť využitia

Jednoduchosť využitia

Dôležitým atribútom pre nákladné vozidlo v segmente vozidiel DAF LF je otvorenosť pre karosárov. Z tohto dôvodu je podvozok radu LF úplne plochý. Súčasťou voliteľnej výbavy sú praktické upevňovacie konzoly.

Konfigurácie

Rôzne konfigurácie podvozka

Podvozok DAF LF Euro 6Spoločnosť DAF ponúka rad LF Euro 6 v rôznych hmotnostných triedach. Pevné varianty s kolesami s rozmerom 17,5 palca ponúkajú GVW s hodnotou 7,5 až 12 ton s kapacitou užitočného nákladu od 4 180 do 8,300 kg.

V prípade kolies s rozmermi 19,5 palca ponúkajú pevné varianty (14 a 16 ton) čisté užitočné zaťaženie od 9 570 do 11 570 kg.

Špičkou programu LF sú pevné modely (18 a 19 ton) s kolesami s rozmerom 22,5 palca a hrubou kombinovanou hmotnosťou 26 až 32 ton.


Rázvory

S cieľom ponúknuť rad DAF LF prispôsobený pre každú aplikáciu si môžete vybrať spomedzi širokého rozsahu rozchodov kolies. 12-Tonová verzia je k dispozícii s piatimi rozchodmi kolies od 3,9 do 5,4 metra. V triede od 14 do 16 ton je k dispozícii šesť variantov rozchodu kolies od 3,8 do 5,9 m. V prípade 19-tonových modelov si môžete vybrať spomedzi ôsmich rôznych rozchodov kolies od 3,45 do 6,25 m.

Súvisiace informácie

DAF LF Euro 6 driver instructions

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

Are you driving a DAF LF Euro 6 truck? Watch the driver instruction videos on our DAF YouTube channel.

View the playlist

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_sk

DAF Transport Efficiency, tak sa volá naša filozofia. Filozofia, ako dosiahnuť maximálny zisk z každého kilometra.

Čítaj viac

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky