Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat (ACC) predstavuje systém tempomatu so zdokonalenou funkčnosťou, ktorý pomáha vodičovi uchovať bezpečnú vzdialenosť od vozidiel vpredu a upozorní vodiča, ak sa vyžaduje manuálny zásah.

Menšia únava šoféra

ACC používa radarový snímač na kontrolu pohybujúcich sa objektov pred vami v rovnakom jazdnom pruhu. ACC uchová nastavenú konštantnú rýchlosť vozidla, pokiaľ sa nezaznamenajú žiadne iné vozidlá. Ak sa pred vami zaznamená pomalšie vozidlo, ACC zníži výkon motora a v prípade potreby použije systémy spomaľovača a brzdy na uchovanie nastavenej bezpečnej vzdialenosti pre nasledovanie.

Upozornenie na vzdialenosť zaznie, ak sa na udržanie nastavenej vzdialenosti vyžaduje zásah šoféra. Vstavaná funkcia výstrahy na čelnú zrážku upozorní šoféra, aby použil maximálnu brzdnú silu, aby predišiel čelnej zrážke. ACC oslobodzuje šoféra od nepretržitých prestavení nastavenej rýchlosti jazdy, čím znižuje zaťaženie a únavu. ACC zaisťuje pokojnejšiu a bezpečnejšiu jazdu. 

Súvisiace informácie

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_sk

DAF Transport Efficiency, tak sa volá naša filozofia. Filozofia, ako dosiahnuť maximálny zisk z každého kilometra.

Čítaj viac

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.