Systémy pohodlia a bezpečnosti

DAF-XF-Euro-6-snow-comfort-safety-940

Vozidlá DAF Euro 6 boli navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu bezpečnosť pre vodiča, ako aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Bezpečnosť, pochopiteľne, nie je len o systémoch, ktoré chránia vodiča v prípade nehody.

Bezpečnosť vodiča 
Bezpečnosť vodiča je na prvom mieste. Dôležitú úlohu tu zohráva vystužená konštrukcia kabíny s predprogramovaným prednými a zadnými deformačnými zónami, ako aj jedinečné odpruženie kabíny absorbujúce energiu. To znamená, že kabína sa v prípade zadného nárazu kontrolovane pohybuje dozadu. Kabína ostane prakticky nepoškodená a spojená s podvozkom. Ako voliteľná výbava je k dispozícii airbag. Prístrojová doska je vybavená zónami absorbujúcimi nárazy na zmiernenie alebo zabránenie možnému zraneniu kolien v prípade nárazu. Jedinečný systém Night Lock DAF poskytuje jednoduchú a účinnú ochranu pred vlámaním a vykradnutím.

Bezpečnostné systémy
Súčasťou štandardnej výbavy vozidiel Euro 6 DAF CF a DAF XF je systém kontroly stability vozidla (VSC), ktorý pomáha predchádzať vzpriečeniu a prevráteniu súpravy, adaptívny tempomat (ACC), upozornenie na čelnú zrážku (FCW) a upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu (LDWS). Tieto pokročilé systémy na zaistenie bezpečnosti a pohodlia sú k dispozícii spolu so systémom pokročilého núdzového brzdenia (AEBS) od spoločnosti DAF, ktorý pomáha predchádzať nárazom a obmedziť ich prípadné následky. Súčasťou doplnkovej výbavy je aj systém kamery/monitora na zaistenie ešte lepšieho výhľadu z vozidla dopredu a na stranu spolujazdca. 

Prepravná efektívnosť DAF
Ako voliteľná výbava je k dispozícii aj prediktívny tempomat a prediktívne radenie. Obidve inovatívne technológie sú súčasťou filozofie prepravnej efektívnosti spoločnosti DAF, pretože znižujú spotrebu paliva a emisie CO2 o 3 %, a to najmä pri jazde v kopcovitom teréne. Ďalšie informácie o prepravnej efektívnosti DAF.  
Ďalšie informácie o prepravnej efektívnosti


Ďalšie informácie o systémoch pohodlia a bezpečnosti od spoločnosti DAF

 • Prediktívny tempomat

  DAF-PCC-Prediktívny-tempomat-Euro-6

  Prediktívny tempomat (PCC) pomocou pokročilej technológie GPS určuje presnú polohu vozidla a vie, s akými jazdnými podmienkami treba počítať na nasledujúcom 1 až 2 kilometroch. 

  Čítajte ďalej
 • Adaptívny tempomat

  DAF-ACC-Adaptívny-tempomat-Euro-6
  Adaptívny tempomat (ACC) predstavuje systém tempomatu so zdokonalenou funkčnosťou, ktorý pomáha vodičovi uchovať bezpečnú vzdialenosť od vozidiel vpredu a upozorní vodiča, ak sa vyžaduje manuálny zásah.

  Adaptive Cruise Control
 • Systém upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu

  DAF-LDWS-Systém-upozornenia-na-vybočenie-z-jazdného pruhu
  Systém LDWS má za účel zabrániť neúmyselnému vybočeniu z jazdného pruhu a nehodám spôsobeným opustením vozovky, a to tak, že ak hrozí, že na niektorej strane vozidlo prekročí značenie jazdného pruhu, zaznie upozornenie pre vodiča.

  Čítajte ďalej
 • kontrola stability vozidla

  DAF-VSC-Kontrola-stability-vozidla
  Kontrola stability vozidla (VSC) je elektronický aktívny bezpečnostný systém, ktorý pomáha vodičovi udržať kontrolu nad vozidlom pri kritických manévroch. 

  Čítajte ďalej
 • Pokročilý núdzový brzdový systém

  DAF-AEBS-Pokročilý-núdzový-brzdový-systém 
  Pokročilý núdzový brzdový systém (AEBS) od spoločnosti DAF pomáha predchádzať zrážkam a obmedzovať ich následky. 


  Advanced Emergency Braking System
 • Nočné uzamknutie DAF

  Nočné uzamknutie-DAF-Euro-6
  Spoločnosť DAF sa stala prvým výrobcom, ktorý zaviedol nočné uzamknutie pre dvere kvôli ochrane vodičov nákladných vozidiel pred vniknutím a vykradnutím ich kabín. Montáž na každý model DAF XF je jednoduchá a rýchla.

  Čítajte ďalej

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.