Mazivá DAF


Mazivá DAF

Mazivá DAF sú integrovanou súčasťou sortimentu originálnych dielcov značky DAF a našich snáh o udržanie vernosti zákazníka. Vďaka širokému sortimentu mazív DAF vám vieme poskytnúť mazivá pre každý model motora PACCAR.

Sortiment mazív DAF pokrýva motorové oleje všetkých typov - od vysokého výkonu až po úsporu paliva; od minerálnych až po syntetické. Oleje hnacej sústavy taktiež tvoria významnú súčasť sortimentu mazív DAF a obsahujú prevodové oleje pre manuálne a automatické prevodovky, ako i oleje do diferenciálu. V záujme pokrytia celého programu vám ponúkame aj kompletný sortiment chladiacich zmesí.

Všetky vybrané mazivá DAF spĺňajú päť významných funkcií, aby vyhoveli vysokým štandardom spoločnosti DAF a jej schvaľovaciemu procesu.

DAF Lubricants1. Mazanie

Kovové časti v motoroch sa pohybujú veľmi vysokými rýchlosťami a sú vyrobené s veľmi tesnými toleranciami. Preto je správne mazanie veľmi dôležité.

2. Utesnenie

Hoci sú tolerancie medzi piestom a stenou valca extrémne tesné, existuje tam maličká medzierka. Olej pomáha pri utesnení tejto medzierky a zachovaní kompresného pomeru a tým pádom aj výkonu motora.

DAF Lubricants3. Chladenie

Olej zabezpečuje ešte jednu menej známu, no tiež veľmi dôležitú funkciu - odvod tepla. Prenáša teplo z teplejších oblastí motora a rozptyľuje ho pri prechode chladičom oleja.

4. Čistenie

Čistiace prostriedky obsiahnuté v oleji pomáhajú predchádzať formovaniu usadenín na horúcich povrchoch. Vďaka tomu sa udržiava čistota motora - najmä piestov - a zabraňuje sa tým prilepeniu piestových krúžkov.

DAF Lubricants5. Predchádzanie tvorbe hrdze

Vznetové procesy v motore vytvárajú kyseliny, ktoré môžu byť pôvodcami hrdze a korózie. Olej obsahuje špeciálne čistiace látky, ktoré neutralizujú tieto kyseliny a zabraňujú tvorbe hrdze a korózii.

Súvisiace informácie

Karta MAX

Maxcard

Karta MAX je bezplatná a ponúka vám úžasné množstvo výhod. Zaregistrujte sa teraz a požiadajte o svoju osobnú kartu MAX.

Kartu MAX Prihlásiť...

Ponuky

PACCAR-Parts-banner-sales-action

Prejdite na MAX leták pre najnovšie ponuky.

MAX leták

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky