Mazivá DAF


Mazivá DAF

Mazivá DAF sú integrovanou súčasťou sortimentu originálnych dielcov značky DAF a našich snáh o udržanie vernosti zákazníka. Vďaka širokému sortimentu mazív DAF vám vieme poskytnúť mazivá pre každý model motora PACCAR.

Sortiment mazív DAF pokrýva motorové oleje všetkých typov - od vysokého výkonu až po úsporu paliva; od minerálnych až po syntetické. Oleje hnacej sústavy taktiež tvoria významnú súčasť sortimentu mazív DAF a obsahujú prevodové oleje pre manuálne a automatické prevodovky, ako i oleje do diferenciálu. V záujme pokrytia celého programu vám ponúkame aj kompletný sortiment chladiacich zmesí.

Všetky vybrané mazivá DAF spĺňajú päť významných funkcií, aby vyhoveli vysokým štandardom spoločnosti DAF a jej schvaľovaciemu procesu.

DAF Lubricants1. Mazanie

Kovové časti v motoroch sa pohybujú veľmi vysokými rýchlosťami a sú vyrobené s veľmi tesnými toleranciami. Preto je správne mazanie veľmi dôležité.

2. Utesnenie

Hoci sú tolerancie medzi piestom a stenou valca extrémne tesné, existuje tam maličká medzierka. Olej pomáha pri utesnení tejto medzierky a zachovaní kompresného pomeru a tým pádom aj výkonu motora.

DAF Lubricants3. Chladenie

Olej zabezpečuje ešte jednu menej známu, no tiež veľmi dôležitú funkciu - odvod tepla. Prenáša teplo z teplejších oblastí motora a rozptyľuje ho pri prechode chladičom oleja.

4. Čistenie

Čistiace prostriedky obsiahnuté v oleji pomáhajú predchádzať formovaniu usadenín na horúcich povrchoch. Vďaka tomu sa udržiava čistota motora - najmä piestov - a zabraňuje sa tým prilepeniu piestových krúžkov.

DAF Lubricants5. Predchádzanie tvorbe hrdze

Vznetové procesy v motore vytvárajú kyseliny, ktoré môžu byť pôvodcami hrdze a korózie. Olej obsahuje špeciálne čistiace látky, ktoré neutralizujú tieto kyseliny a zabraňujú tvorbe hrdze a korózii.

Súvisiace informácie

Karta MAX

Maxcard

Karta MAX je bezplatná a ponúka vám úžasné množstvo výhod. Zaregistrujte sa teraz a požiadajte o svoju osobnú kartu MAX.

Kartu MAX Prihlásiť...

Ponuky

Magazine

Prejdite na MAX leták pre najnovšie ponuky.

MAX leták

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky