Ako personalizácia zvyšuje spokojnosť vodičov


 

Podľa Charlesa Dehergnea, riaditeľa spoločností TCDA, AVERTY Transports a DUTAY Transports, sú vodiči angažovanejší a vernejší, ak im poskytnete vozidlá, ktoré chcú, čo pomáha zabezpečiť úspech skupiny.

Skupina TCDA sa pri svojom pokračujúcom úspešnom raste spolieha na vozidlá DAF. Charles Dehergne, pôvodne špeditér v tejto skupine pri jej založení v roku 2011, prevádzkuje skupinu TCDA, ktorá si vytvorila svoju cestu k úspechu v odvetví dopravy, keď akvizíciami získala spoločnosti AVERTY Transports a DUTAY Transports. Jej úspech je založený na sociálnom zameraní a zdieľaní výhod so zamestnancami, pričom obrat skupiny v roku 2016 dosiahol hodnotu 12 miliónov EUR.

Charles Dehergne verí, že jeho zamestnanci v budúcom roku zvýšia obrat na 20 miliónov EUR prostredníctvom projektu Performance 2020. „Spokojnosť zákazníkov je to, čo ma poháňa, a kľúčom k môjmu úspechu je počúvať svojich zamestnancov a postarať sa o to, aby boli tiež šťastní,“ hovorí. „Takto si získam ich rešpekt a dbám o to, aby sa cítili potrební.“ Stará sa o svojich vodičov a často s nimi konzultuje záležitosti skupiny. „Vnímam ich ako svojich predajcov v prvej línii a zapájam ich do riadenia našich činností,“ hovorí.

Zaistenie spokojnosti mojich vodičov je kľúčom k môjmu úspechu

Poveril svojich vodičov výberom nových vozidiel – rozhodli sa pre DAF XF, tak riaditeľ spoločnosti TCDA ihneď kontaktoval svojho miestneho servisného dealera DAF. “„Zdá sa, že model DAF XF 510 Euro 6 s automatickou prevodovkou je spoľahlivý a dobre funguje,“ hovorí Charles Dehergne. „Jeho bočné blatníky znižujú spotrebu paliva a zároveň dobre vyzerajú. Myslím si, že miestne zastúpenie DAF vytvorilo vynikajúci vzťah so zákazníkom. Spoločnosť DAF tiež ponúka skvelý pomer kvality a ceny, čo prináša sociálny rozmer, ktorý chcem v našej skupine zachovávať.

Ako sa to prejavuje? Začiatkom roku 2017 nakúpil Charles Dehergne desať vozidiel DAF XF 510 Super Space Cab, každé z nich vybavené chladiacim boxom, posteľovým matracom, televízorom, chladiacou jednotkou Minicool a strešnými svetlometmi, aby sa zabezpečila optimálna viditeľnosť v noci. Vodiči boli nadšení. „Všetky tieto osobitné položky ma stáli 5 000 až 6 000 € na vozidlo, ale vďaka nim môžem získať a udržať si tých najlepších vodičov,“ hovorí Charles Dehergne. „Tieto vozidlá sú pre moju firmu zlatou baňou.“ Spoločnosti AVERTY a DUTAY potom v roku 2018 kúpili štyri vozidlá DAF XF 480 Super Space Cab a plánujú zaobstarať ďalších päť v roku 2019.

Perspektíva pre vodičov

Aurélien Bignon mal záujem jazdiť na jednom z desiatich vozidiel DAF XF 510 Super Space Cab, ktoré spoločnosť AVERTY Transports získala v marci 2017. Táto značka bola jeho celoživotná vášeň od chvíle, keď ho jeho otec vzal ako dieťa na jazdu vo svojom nákladom vozidle DAF. Bol nadšený, keď mu pridelili vozidlo DAF XF 510, vybavené všetkými najlepšími prvkami, na jeho týždenné cesty, počas ktorých prevážal čerstvé alebo mrazené výrobky medzi Aizenay v západnom Francúzsku a Parížom. „DAF je vždy veľmi pohodlný,“ začína a žiaria mu oči. „Má veľkú kabínu, pohodlný posteľový matrac, chladiaci box a televízor... je to absolútne potešenie.“

Som spokojnejší, keď sa dostanem k zákazníkom

Pracuje v nočnej zmene, preto sú pre neho strešné svetlá skvelou výbavou. No zo všetkého najviac má rád klimatizáciu. „Klimatizácia a chladiaca jednotka Minicool udržujú teplotu v kabíne na správnej úrovni aj v lete,“ hovorí. „Mám pocit, že som menej unavený, lepšie spím a som spokojnejší, keď sa dostanem k zákazníkom. To znamená, že aj oni sú radi, že budem prepravovať ich tovar.“

Lepší servis, lepší DAF