Prevziať:

17. septembra 2018 | Eindhoven | DAF Trucks N.V.

DAF Trucks na IAA 2018 v Hannoveri


Proud of our Heritage, Leading Today, Ready for the Future

„Sme hrdí na svoj odkaz, udávame smer v súčasnosti a sme pripravení na budúcnosť.“ Taká je hlavná téma expozície spoločnosti DAF na veľtrhu IAA 2018, ktorý sa bude konať v Hannoveri od 20. do 27. septembra. Spoločnosť DAF Trucks tu hrdo predstaví svoje úspechy v oblasti inovácií, ktoré dosiahla vo svojej bohatej 90-ročnej histórii. Okrem iného napríklad klasický DAF A1600 z roku 1967 a nákladné vozidlo blízkej budúcnosti DAF CF Electric Innovation Truck – oba tieto exponáty budú vystavené vo stánku DAF Trucks v hale č. 17. Ťažiskom expozície sú najnovšie rady vozidiel LF, CF a XF. Tie vo svojom odbore predstavujú nový štandard kvality, spoľahlivosti a hospodárnosti.

IAA-2018-Homepage
Spoločnosť DAF v tomto roku oslavuje 90. výročie svojho založenia. Pôvodne pôsobila v oblasti strojárstva ako malá dielňa v Eindhovene, z ktorej sa postupom času vyvinula v popredného európskeho výrobcu nákladných vozidiel. Trhový podiel spoločnosti DAF v kategórii ťažkých nákladných vozidiel vzrástol z 15,3 % v roku 2017 na 16,5 % v prvej polovici tohto roka. DAF je jednotkou na trhu ťažkých nákladných vozidiel vo Veľkej Británii, Holandsku, Belgicku, Poľsku, Rumunsku, Českej republike a Maďarsku a je celoeurópskym lídrom v kategórii ťahačov. V Nemecku, ktoré predstavuje najväčší európsky trh s nákladnými vozidlami, je DAF jednotkou medzi importovanými značkami.

V popredí nové LF, CF a XF
Medzi exponátmi DAF vystavenými na IAA budú, okrem iného, modely LF určené pre regionálnu a rozvozovú prepravu, všestranný model CF a vlajková loď XF pre ťažkú a diaľkovú prepravu. Rozvozový model LF dostal vo Veľkej Británii cenu „Fleet Truck of the Year 2018“. Nové modely CF a XF potom boli ocenené ako International Truck of the Year 2018, a to predovšetkým vďaka celej rade technických inovácií, ktoré prinášajú zníženie spotreby paliva až o 7 % a určujú tak nový trend v celom odvetví cestnej dopravy.
CF a XF patrí medzi špičkové ťahače. DAF predstaví tiež svoje podvozky pre montáž nadstavieb, okrem iného nový odľahčený podvozok CF 8×4 špeciálne určený pre domiešavače betónu a unikátny CF 6×2 s rámom BDF pre demontovateľné nadstavby, ktorý je dodávaný ako kompletné vozidlo z výroby. Zaisťuje tak maximálnu kvalitu, dostupnosť a efektívnosť prevádzky.

CF Electric Innovation Truck 
Spoločne s modelmi LF, CF a XF predstaví DAF aj jedno zo svojich inovatívnych vozidiel – Innovation Trucks: DAF CF Electric. CF Electric je ťahač s usporiadaním 4×2, určený najmä pre rozvoz tovaru o celkovej hmotnosti až 40 ton v mestských oblastiach. Vozidlo využíva vyspelú technológiu E-Power spoločnosti VDL a k jeho pohonu slúži výhradne elektrická energia. Ťažiskom jeho inteligentnej pohonnej sústavy je elektromotor s výkonom 210 kW, napájaný sústavou lithiumiontových akumulátorov o celkovej kapacite 170 kWh. Dojazd vozidla CF Electric je približne 100 kilometrov, čo pre rozvoz veľkoobjemových nákladov úplne postačuje. Akumulátory možno rýchlo dobiť za 30 minút, plné nabitie je potom možné len za 1,5 hodiny. Prvá séria nákladných vozidiel CF Electric bude odovzdaná zákazníkom na skúšobnú prevádzku už v tomto roku.

Limitovaná edícia k 90. výročiu 
Neprehliadnuteľný v celej expozícií určite bude ťahač DAF XF zo špeciálnej edície k 90. výročiu založenia spoločnosti. Exkluzívny ťahač je pripomienkou a oslavou založenia spoločnosti DAF v roku 1928. Pyšní sa prémiovým paketom výbavy, štýlovým farebným prevedením a dizajnovými prvkami exteriéru. Poháňa ho najsilnejší motor PACCAR MX-13 s výkonom 530 k/390 kW. Na maske chladiča, na bokoch a zadnej stene kabíny aj v luxusnom koženom interiéri sa hrdo vyníma slávne historické logo DAF. 

Skvelý potenciál pre budúcnosť
„DAF ponúkal a vždy bude ponúkať kompletný rad vynikajúcich nákladných vozidiel, ktoré pre zákazníka prinášajú najnižšie prevádzkové náklady, najlepšiu efektívnosť dopravy a maximálny komfort pre vodiča,“ uviedol Richard Zink, riaditeľ marketingu a predaja a člen predstavenstva spoločnosti DAF Trucks. „Staviame na bohatom, 90-ročnom odkazu, ktorého výsledkom je naša vynikajúca pozícia na trhu. Máme potenciál vyvíjať a vyrábať nákladné vozidlá a poháňacie ústrojenstvo, ktoré nás spoľahlivo dovezú do budúcnosti.“

Expozícia DAF Trucks
Expozícia DAF Trucks sa nachádza v hale č. 17 na výstavisku IAA. Rozkladá sa na ploche 2 500 m2 a predstavuje kompletný rad vozidiel, ktorý získal mnoho ocenení a predstavuje rad inovácií, vynikajúcu kvalitu a jazdné vlastnosti, najnižšie prevádzkové náklady a mimoriadnu ohľaduplnosť k životnému prostrediu. 

Skutočnosť, že spoločnosť DAF Trucks a jej 1 100 dílerov a servisov prikladá vysokú dôležitosť kompletnému radu služieb technickej podpory, zdôrazňuje prezentácia vynikajúcich produktov PACCAR Financial, PacLease, PACCAR Parts, TRP a DAF MultiSupport Repair and Maintenance v expozícii DAF na IAA.

DAF Trucks SK
Marketing
Jiří Brož
+420 323 626 123
jiri.broz@daftrucks.com

For more information

DAF Trucks N.V.
Corporate Communications Dept. 
+31 40 214 41 91

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.