24. júla 2018 | Eindhoven | DAF Trucks N.V.

Zmeny vo vedení spoločnosti DAF Trucks


Preston Feight, prezident spoločnosti DAF, bol menovaný výkonným viceprezidentom spoločnosti PACCAR. Harry Wolters, riaditeľ predaja spoločnosti DAF pre Európu, sa stal prezidentom spoločnosti DAF Trucks a viceprezidentom spoločnosti PACCAR.

Preston Feight bol menovaný výkonným viceprezidentom spoločnosti PACCAR.
Preston Feight

Preston Feight pôsobí v spoločnosti PACCAR už 20 rokov, pričom v poslednej dobe zastával funkciu viceprezidenta spoločnosti PACCAR a prezidenta spoločnosti DAF Trucks. Vo svojej novej úlohe bude zodpovedný za spoločnosti DAF Trucks a PACCAR Parts v centrále PACCAR v Seattli. V minulosti pracoval Preston Feight ako produktový riaditeľ, hlavný inžinier a zástupca generálneho riaditeľa pre predaj a marketing. V roku 2015 bol menovaný do funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Kenworth Trucks.

Preston Feight je absolventom Northern Arizona University (B.S. – odbor strojné inžinierstvo) a University of Colorado (M.S. – odbor manažment strojárstva) a je registrovaný v národnej rade odborných inžinierov (P.E. National Society of Professional Engineers). V roku 2017 predsedal Rade Združenia európskych výrobcov automobilov (ACEA) pre úžitkové vozidlá. 

Harry Wolters pôsobí v spoločnosti PACCAR 22 rokov, v poslednej dobe zastával funkciu riaditeľa predaja pre Európu. V priebehu svojej kariéry v spoločnosti DAF pracoval aj ako manažér výroby v Eindhovene, manažér logistických operácií vo výrobe, personálny riaditeľ a prevádzkový riaditeľ. Harry Wolters získal titul Master v oblasti obchodného inžinierstva na univerzite v Eindhovene a v roku 2017 absolvoval program pre manažérov na Stanforde. 

Uvedené zmeny sú platné od 1. septembra. 

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.