6. mája 2018 | Eindhoven | DAF Trucks N.V

Marin Pavicic sa stal najlepším mechanikom DAF v Európe


„DAF European Technician of the Year 2018“

Ocenenie „DAF European Technician of the Year 2018“ (Európsky mechanik DAF roku 2018) získal Marin Pavicic (33), ktorý pracuje v dílerstve Walter Aichwalder v rakúskom Klagenfurte. Európske finále súťaže, ktoré pozostávalo z rôznych praktických úloh a teoretických testov, sa konalo v sídle spoločnosti DAF Trucks v Eindhovene. Trofej víťazovi odovzdal Johan Drenth, riaditeľ popredajných služieb DAF Trucks N.V.

Johan Drenth, riaditeľ popredajných služieb DAF Trucks N.V. (vľavo), odovzdáva cenu pre víťazného Marina Pavičiće vedúcemu servisu dílerstva Walterovi Aichwalderovi z rakúskeho Klagenfurtu.
DAF-European-Technician-of-the-year-2018-940

V priebehu európskeho finále dokázalo osemnásť súťažiacich svoje zručnosti pri riešení niekoľkých teoretických i praktických úloh týkajúcich sa nielen motorov a poháňacích sústav, ale aj ďalších častí vozidiel.
„Organizovaním súťaže European Technician of the Year vyzdvihuje spoločnosť DAF dôležitosť a význam profesionálnych mechanikov,“ uviedol Johan Drenth. „Ide predovšetkým o uznanie ich profesie. Moderné nákladné vozidlá sú nabité technológiami a práca na nich vyžaduje rozsiahle a dôkladné technické znalosti. Mechanik je navyše vizitkou servisu každého dílerstva DAF a jeho úloha je veľmi dôležitá pre spokojnosť zákazníka. Poskytované služby musia byť kvalitné do posledného detailu.“

DAF European Technician of the Year 
Do súťaže „DAF European Technician of the Year“ môžu svoje mechaniky prihlásiť díleri z celej Európy. Súťaž má dve časti. V prvom roku súťažia účastníci o titul národného víťaza v jednotlivých krajinách. V nasledujúcom roku sa potom víťazi zo všetkých krajín stretnú v európskom finále.

„Každý deň predstavuje výzvu“
Marin Pavicic pracuje v dílerstve Walter Aichwalder v Klagenfurte (Rakúsko) už pätnásť rokov. Začínal ako učeň a postupne sa vypracoval až na svoju súčasnú pozíciu vedúceho dielne. Víťazstvo bolo pre Marina úplne prekvapivé. „Je to neopísateľný pocit,“ hovorí. „Úlohy a testy boli veľmi zložité, preto som bol celkom nervózny. A teraz som hrdý na to, že som vyhral!“ A čo je podľa neho typické pre dobrého mechanika? „Musíte každý deň brať ako výzvu,“ uviedol. „Len tak sa môžete stále učiť a byť lepším profesionálom.“

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.