Prevziať:

20. novembra 2017 | Westerlo | DAF Trucks N.V.

Spoločnosť DAF otvára v belgickom Westerlo najmodernejšiu lakovňu kabín nákladných vozidiel


Spoločnosť DAF otvorila svoj závod vo Westerlo v roku 1966. Okrem kvalitných kabín tu vyrába aj nápravy. DAF Vlaanderen je jednou z najväčších spoločností v Belgicku. Približne 2 600 kvalifikovaných zamestnancov tu vyrába kabíny a nápravy pre stredne ťažké a ťažké nákladné vozidlá DAF.

Zvýšenie kapacity o 50 %
Nová lakovňa kabín je 144 metrov dlhá, 58 metrov široká a 26 metrov vysoká. Je schopná vykonávať povrchovú úpravu podľa výberu zákazníka, ktorý si môže vyberať zo sortimentu 3 000 farebných odtieňov. Kapacita novej linky činí 300 kabín denne, teda 70 000 ročne. To predstavuje nárast o 50 % proti existujúcej lakovni. Zvýšenie kapacity pokryje budúci rast spoločnosti DAF v Európe i vo svete.

Najmodernejšia svojho druhu na svete
Nová lakovňa kabín spoločnosti DAF patrí medzi najmodernejšie na svete. Linka bola vybudovaná v spolupráci so spoločnosťami Cordeel Company, Eisenmann a Dürr, poprednými dodávateľmi lakovní pre výrobcov vozidiel. Ultramoderné robotické striekacie trysky sa otáčajú rýchlosťou až 50 000 min-1, čím zaisťujú maximálnu kvalitu súčasne s minimálnou spotrebou farby.


Navyše je tu použitá celá rada inovatívnych riešení, okrem iného špeciálna metóda obmedzovania „prestreku“ a zachytávania prebytočnej farby pri lakovaní kabín. Ďalej sa využívajú najnovšie technológie čistenia vzduchu vychádzajúceho zo striekacích boxov a výroba energie odťahovým systémom, čo zvyšuje efektivitu prevádzky linky.

Pokračovanie úspešnej tradície
„Táto dôležitá investícia predstavuje pokračovanie úspešnej tradície vysokého štandardu v našom odbore z hľadiska kvality výrobkov, služieb zákazníkom a ohľaduplnosti k životnému prostrediu,“ uviedol Mark Pigott, výkonný riaditeľ spoločnosti PACCAR. „Počas posledných 15 rokov investovali spoločnosti PACCAR a DAF do nášho závodu na výrobu kabín a náprav viac ako 600 miliónov eur. Sme presvedčení, že nás v Belgicku čaká skvelá budúcnosť.“ 


Ďalšia kapitola v bohatej histórii
„Rád by som spoločnosti DAF Trucks zablahoželal k tejto investícii do modernej lakovne kabín. Predstavuje ďalšiu kapitolu histórie, ktorá v priebehu rokov nadobúda na bohatosti a úspechu. Je dôležité, aby sme takýmto spoločnostiam ponúkali vynikajúce prostredie pre podnikanie, investície a inovácie. Už sme vykonali úpravu daňového zaťaženia, ktorá zvyšuje konkurencieschopnosť našich firiem. A reformou dane z príjmu právnických osôb sme pridali ďalší podporný pilier. Federálna vláda sa intenzívne zameriava na premietnutie ekonomického rastu do pracovných príležitostí a prosperity a musím s potešením povedať, že spoločnosť DAF Trucks Vlaanderen tento princíp v plnej miere uplatňuje v praxi.“

 

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.