Séria CF a XF 2015

XF-CF-Edition-2015

Všetko, čo potrebujete vedieť o sérii CF a XF 2015

Spoločnosť DAF predstavuje rozsiahly program vylepšení obľúbených sérií CF a XF v podobe účinných motorov MX. Vylepšenia zvyšujú výkon a účinnosť nákladných vozidiel sa zvýši až o 5 % alebo dokonca ešte viac. Vďaka týmto vylepšeniam je možné dosiahnuť nízke prevádzkové náklady s najvyššou možnou návratnosťou na jeden kilometer. 
Netvrdíme to len my.

HLAVNÉ VYLEPŠENIA

  • Nižšia spotreba paliva vďaka vylepšeniam motora 
  • Väčšie pohodlie vďaka prepracovaným sedadlám a voliteľným koženým doplnkom
  • Väčší brzdný výkon vďaka vylepšenej motorovej brzde MX 
  • Maximálna návratnosť vďaka novej kabíne Low Deck a Silent
  • Lepší prehľad vodiča o čase jázd a výkone počas jazdy vďaka vylepšeniam funkcie Driver Performance Assistant (DPA)
  • Extra úspora paliva vďaka novým spojlerom a nárazníkom
  • Väčšie užitočné zaťaženie pre rôzne varianty modelov CF a XF vďaka úspore hmotnosti
  • Včasné plánovanie údržby vďaka indikácii štandardnej servisnej prehliadky
  • Ešte väčšia palivová účinnosť vďaka režimu Eco a prediktívnemu tempomatu
  • Menšie opotrebovanie pneumatík a nižšie náklady vďaka meraniu štandardného tlaku v pneumatikách

ÚČINNOSŤ

Motory PACCAR MX sú známe svojou vysokou účinnosťou. Vďaka niekoľkým ďalším vylepšeniam je ich účinnosť ešte vyššia. A výsledok? Úspora paliva približne 2 %! Dobré pre životné prostredie a vaše zisky.

BRZDNÝ VÝKON

Brzdný výkon motorovej brzdy MX bol vylepšený. Nová motorová brzda MXposkytuje o 20 % vyšší výkon (napríklad 360 kW pri 2 000 ot./min. motora MX-13), vďaka čomu je vynikajúcou alternatívou retardéra vo väčšine aplikácií. Boli prepracované aj ovládacie prvky, ktoré vodičovi umožňujú ovládať systém z volantu v troch krokoch. Znamená to, že brzdný výkon možno optimálne prispôsobovať jazdným podmienkam. Výsledkom je pohodlnejšia jazda a zároveň znížené opotrebovanie bŕzd a spotreba paliva.


REŽIM ECO

Režim DAF Eco 640

Štandardná výbava v novej sérii 2015: režim Eco. Tento režim znižuje krútiaci moment motora v prvých jedenástich prevodových stupňoch o 10 %. Aj keď vo väčšine situácií nebude potrebné úplné zrýchlenie, je táto možnosť vždy k dispozícii stlačením jediného tlačidla. Pri každodennej prevádzke možno vďaka režimu Eco ušetriť ďalšie 1 % paliva.

 

 

 NAJMODERNEJŠIE

Najmodernejšie technológie: prediktívny tempomat a prediktívne radenie. Na určenie presnej polohy vozidla a jazdných podmienok, ktoré sa očakávajú na nasledujúcich 1 až 2 kilometroch sa používa pokroková technológia GPS. Systémy „think ahead“ dokážu vopred predvídať klesanie a stúpanie. V rámci stanoveného rozsahu prediktívny tempomat stanovuje ideálnu rýchlosť a prediktívne radenie volí ideálny prevodový stupeň. Vďaka prediktívnemu tempomatu a prediktívnemu radeniu možno znížiť spotrebu paliva a množstvo emisií CO2 až o 3 %, najmä pri jazde po kopcovitých cestách. Vďaka systému Mild Cruise Control (MCC) vozidlo plynule zrýchľuje späť na nastavenú hodnotu. Týmto sa taktiež šetrí palivo a jazda je pre vodiča oveľa pohodlnejšia. Naskenujte kód QR a pozrite si animáciu fungovania prediktívneho tempomatu.


TICHÝ

DAF Euro 6 CF Silent

Spoločnosť DAF vyvinula jedinečné modely CF a XF Silent na večernú a nočnú mestskú premávku. Keď je v týchto vozidlách nastavený špeciálny tichý režim, úroveň hluku je menšia ako 72 dB(A). Vďaka tomu je možné nakladať a vykladať náklad večer, v noci alebo skoro ráno aj v oblastiach, kde platia obmedzenia hlučnosti. Nové modely Silent sú vybavené výkonným úsporným 10,8-litrovým motorom PACCAR MX-11 Euro 6, ktorý je dobre známy svojou nízkou hlučnosťou.

Súbory na prevzatie

POHODLNÉ

DAF Euro 6 – kožený interiér 05
Okrem priestrannej kabíny a pohodlných lôžok je pre vodiča nevyhnutné aj pohodlie pri sedení. Sedadlá najnovšej generácie sú výnimočne pohodlné a v štandardnej výbave disponujú dodatočnými bočnými opierkami. Okrem toho je za dodatočný poplatok k dispozícii atraktívny celokožený interiér so sedadlami, volantom a dverovými panelmi (XF) v modernej medenej farbe s červenými alebo oranžovými detailmi. Vďaka tomu získa interiér mimoriadne luxusný vzhľad a pohodlie sa ešte viac zvýši.

AERODYNAMIKA

Inteligentný strešný spojler
Pre nový model CF s kabínou na spanie bol vyvinutý nový aerodynamický balík. Ten zahŕňa strešný spojler, ktorý je o 10 centimetrov vyšší, a nárazníky, ktoré pokrývajú celú šírku, teda 2,55 metra. Špeciálne pre vozidlá s novou kabínou XF Super Space Cab Low Deck s výškou piateho kolesa 91 cm spoločnosť DAF vytvorila úplne nový strešný spojler, ktorý je k dispozícii pre prívesy s výškou až 4 metre. Pre optimálnu aerodynamiku s najnižšou možnou spotrebou paliva. 


PREHĽADNÉ

Funkcia DAF Driver Performance Assistant (DPA) pomáha vodičovi jazdiť čo najúspornejšie a poskytuje mu informácie o spotrebe paliva, správaní bŕzd a tlaku v pneumatikách. V modeloch série CF a XF sa informácie z tachografu zobrazujú na centrálnom informačnom displeji, čo vodičovi poskytuje lepší prehľad o čase jazdy a rýchlosti, aby sa vyhol porušeniu predpisov. Na obrazovke sa zobrazuje aj informácia o nasledujúcej plánovanej servisnej prehliadke, čím sa zaistí včasná údržba a maximálna efektívnosť vozidla.


Vnútorný prístrojový panel DAF XF Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_sk

DAF Transport Efficiency, tak sa volá naša filozofia. Filozofia, ako dosiahnuť maximálny zisk z každého kilometra.

Čítaj viac

Nakonfigurujte si svoj DAF Euro 6

Nech sú vaše požadavky akékoľvek, vždy nájdete vozidlo DAF, ktoré ich splňujú. Pomocou nástroja DAF Truck konfigurátor zistite, ktoré vozidlo Euro 6 sa nejlepšie hodí pre uspokojenie vašich potrieb.

Ďalšie informácie

Vyhľadať najbližšieho dílera

Kontaktujte svojho DAF predajcu

Chcete vedieť viac? Pre DAF predajcov bude potešením Vám oznámiť všetko, čo chcete vedieť o produktoch a službách spoločnosti DAF. 

Prejsť na kontaktný formulár

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky.