Životné prostredie

DAF and the environment
Spoločnosť DAF Trucks N.V. berie starostlivosť o životné prostredie veľmi vážne. Starostlivosť o životné prostredie je pre naše podnikateľské aktivity samozrejmosťou.
 

Životné prostredie

Starostlivosť o životné prostredie ako samozrejmosť

Obmedzenie dosahu na životné prostredie

Vieme, že je našou úlohou zabezpečiť, aby naše výrobné procesy a produkty mali čo najmenší dosah na životné prostredie. Tak, ako naďalej pracujeme na zvyšovaní našej kvality a efektívnosti, sústavne sa snažíme aj o ďalšie zníženie dosahu našich aktivít na životné prostredie. Na chladenie našich výrobných zariadení napríklad namiesto kvalitnej pitnej vody používame vodu z Eindhovenu. Okrem toho v našom špičkovom skúšobnom laboratóriu používame najmodernejšie elektrické motorové brzdy. Vďaka tomu môžeme vyrobiť dostatok elektriny na pokrytie až 20 % spotreby našich tovární v Eindhovene. Obidva výrobné závody v Holandsku a Belgicku spĺňajú podmienky zásady „žiadny odpad na skládky“, čo znamená, že žiadny odpad sa nevyváža na skládku, ale namiesto toho sa ďalej spracováva.

Ekodizajn

Minimalizovať vplyv našich produktov na životné prostredie je súčasťou nášho vývojového procesu.  Nazývame to „Ekodizajn“. Náš tím pre ekodizajn počas vývoja produktov a komponentov zavádza „zelené“ riešenia: technické možnosti na zníženie vplyvu na životné prostredie. Ekodizajn tiež znamená ekológiu a úspornosť. Znamená to, že spoločnosť DAF hľadá nielen pozitívne riešenia pre životné prostredie, ale zlepšuje aj efektivitu vozidla. 


Usilujeme sa o dosahovanie čoraz vyššej efektívnosti našich produktov, ešte nižšej emisie hluku a škodlivých výfukových plynov, obmedzenia nárokov na údržbu a ešte lepšej možnosti recyklovania. Je to nekonečný maratón. Budeme sa aj naďalej zameriavať na optimalizovanie našej starostlivosti o životné prostredie. Naši zákazníci, personál, ako aj celá spoločnosť to majú právo od nás očakávať.

Kalkulačka uhlíkovej stopy

Vypočítajte uhlíkovú stopu prevádzky vášho nákladného vozidla

S kalkulačkou uhlíkovej stopy DAF môžete jednoducho vypočítať dosah prevádzky vášho nákladného vozidla DAF na životné prostredie. Jednoducho vyplníte údaje, ako je séria vozidla, typ motora, úroveň emisií, počet najazdených kilometrov za rok a spotreba paliva. Kalkulačka vypočíta hodnotu emisií CO2, HC, NOx a čiastočiek. Kalkulačka je dostupná pre emisné normy Euro 6, Euro 5 a EEV. Túto kalkulačku je možné použiť pri tendroch, kde sú potrebné údaje týkajúce sa životného prostredia.

Zdieľať túto stránku

Pozývame vás k zdieľaniu našej stránky